26 Mart 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara4°C

TANJU ÖZCAN'DAN KAVGADA SÖYLENMEYECEK SÖZLER! BASİRETSİZ AKP YÖNETİCİLERİNE VE BECERİKSİZ ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE SORUYORUM

Tanju Özcan'dan kavgada söylenmeyecek sözler! BASİRETSİZ AKP YÖNETİCİLERİNE VE BECERİKSİZ ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE SORUYORUM

15 Aralık 2010 Çarşamba 00:00

CHP İl Başkanı Tanju Özcan dün parti binasında yaptığı açıklamada, A.İ.B.Ü. Tıp Fakültesi ile ilgili zehir zemberek açıklamalar yaptı. Özcan A.İ.B.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili durum değerlendirmesi yaparken, üniversite yönetimini ve AK Parti yöneticilerini suçladı.

Tanju Özcan yaptığı açıklamada, “Boluluları son derece rahatsız eden bir konuya değinmek istiyorum. İzzet Baysal ailesinin üzerinde çok durduğu ve İzzet Baysal, Bolu'ya kazandırmak için çok emek harcayarak üniversiteyi ve Tıp Fakültesini Bolu'ya kazandırdı. Kurulduğu tarih itibariyle gerçekten Tıp Fakültesi sadece Bolumuza değil, bölgemizde hizmet eden bir bölge hastanesi niteliğine kavuştu. Ancak bu gün üzülerek görüyoruz ki, Tıp Fakültesi basiretsiz insanların elinde her geçen gün eski vasfını kaybeden, birçok bölümü kapanan bir hastane haline geldi. Biz bu konuyu tabi detaylı olarak inceledik, neden eskiden Tıp Fakültesi güçlü bir hastaneydi de bugün bu noktaya geldi? Özellikle son bir yıl içersinde Tıp Fakültesi'nde neler değişti bu konuda incelemeler yaptık ve çok çarpıcı sonuçlara ulaştık” dedi.

ÇOK DEĞERLİ HEKİMLERİ MAALESEF KAYBEDİYORUZ

Özcan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Üzülerek söylüyorum ki Sayın Rektör göreve başladıktan sonra Tıp Fakültesi hastanemizde birçoğu da Türkiye çapında doçent ve profesör olan öğretim üyesi üniversiteden, Tıp Fakültesi'nden ayrıldı. Üç tane öğretim üyesi ayrılmak üzere eli kulağında. Adam kayırmacılık yüzünden kendi alanında uzman olan çok değerli hekimleri maalesef kaybediyoruz. Bu gün kardiyoloji bölümünde daha önce çok değerli üç tane profesörümüz vardı. Üçü birden ayrıldı. Bu insanlar üniversitede yapılan ayrımcılığa tepki gösterdikleri için haklı olmadığı halde birileri bir yerlere getirildiği için üniversiteden ayrıldı. Bu gün üniversitenin Kardiyoloji bölümü çalışmıyor. Yine bu gün üniversitenin Hemotoloji bölümü kapandı. Bir bölüm de kapanmak üzere. Göz polikliniği ile ilgili durum içler acısı. Üniversitedeki asistanlara üç aydan bu yana döner sermayeden bir kuruş dahi ödeme yapılmıyor. Yine asistanların nöbet ücretleri hiç ödenmiyor. Üniversitemiz personel konusunda da oldukça zor durumda.”

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'NİN KAPISINA YAKINDA KİLİT VURULACAK

İhtiyaç duyulan personel sayısından çok daha az personelin çalıştığının altını çizen Özcan, “Bu gün üniversitemizin dört yüz kadar olması gereken hemşire sayısı yüz elli kadar. Yani üçte bir noktasında. Tıp Fakültesi bünyesinde sürekli yer değiştirmeler var.Üniversite yönetimi orada müteahhitin yanında çalışan gariban işçilere kadar elinizi uzatmaya çalışıyor ve bu alanda kadrolaşmaya çalışıyor. Sürekli yer değişiklikleri yaparak insanların çalışma şevkleri kırılıyor. Bütün bunların sonucunda bu değerli hocaların Bolu'dan ayrılmasından, üniversitedeki polikliniklerin sırayla kapanmasından,her gün muayene edilen hasta sayısının düşmesinden Bolu halkı zararlı çıkıyor. Böyle giderse Tıp Fakültesi Hastanesinin kapısına yakında kilit vurulacak, biz bu durumdan endişe ediyoruz” dedi.

ADAM KAYIRDIKLARI İÇİN BU HALE GETİRDİLER

Özcan açıklamasının sonunda, “AKP'li yöneticiler ve milletvekilleri göreve geldiklerinde hep şunu söylerler, 'Sayın İzzet Baysal Vakfı'na ve eserlerine sahip çıkacağız.”Tıp Fakültesi Hastanesi Baysal Ailesi'nin en gözde hizmetlerinden biri. Ancak AKP'li yöneticiler liyakate göre değil de,bizim adamımız kriterine göre rektör seçimi yaptıkları için ve atanan rektör gerçekten konunun uzmanına bakmaksızın birilerine yakın insanı görevlere getirdiği için, adam kayırdığı için maalesef Tıp Fakültesi Hastanesi bu hale gelmiştir. Üzülerek ifade ediyorum ve buradan basiretsiz AKP yöneticilerine ve beceriksiz üniversite yönetimine soruyorum: Siz İzzet Baysal Vakfı'nın eserlerine böyle mi sahip çıkacaksınız?” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.