20 Ağustos 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara24°C

'GÖKYÜZÜNDE YEMEK'
GENÇ GİRİŞİMCİ İŞADAMI ÖDÜLÜ, BOLULU MEHMET ULUSOY'A VERİLDİ

'GÖKYÜZÜNDE YEMEK'  GENÇ GİRİŞİMCİ İŞADAMI ÖDÜLÜ, BOLULU MEHMET ULUSOY'A VERİLDİ

17 Aralık 2010 Cuma 00:00

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Turizmde Gençlik ödülleri” sahiplerini buldu. CHP eski İl Başkanı Haşim Ulusoy'un oğlu Yolculuk Atölyesi ve Gökyüzünde Yemek Şirketleri Başkanı Mehmet Ulusoy, projeleri ve çalışmaları ile “Genç girişimci işadamı” ödülüne layık görüldü.Böyle bir ödülü Bolulu hemşerimizin alması bizim için gurur kaynağıdır.

Antalya'da düzenlenen ödül törenine Kültür Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Turgut Gür, Genç Turizmciler Başkanı Bulut Bağcı ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bağcı, ödül törenini genç turizmcileri motife etmek amacı ile düzenlediklerini söyledi. Kültür ve Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Gür ise, Türkiye'nin 2023 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile özel sektörün, dünyanın en büyük 5. turizm ülkesi olmayı hedeflediğini, bu hedefin de gençlerle gerçekleşebileceğini ifade etti. Törende yılın Genç Yöneticisi ödülüne layık görülen AdamEva Otel Genel Müdürü Alper Uçar, yılın Genç Girişimcisi İşadamı Mehmet Ulusoy, yılın Genç Bürokratı Kültür Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel ve yılın Genç Akademisyeni ise Bilkent Üniversitesi'nden Yrd. Doç.Dr Eda Gürel ödüllerini aldı.

Mehmet Ulusoy kimdir?

Mehmet Ulusoy, 19 Mayıs 1978 tarihinde Bolu'nun Mudurnu ilçesinde doğdu. İlkokulu Bolu'da okudu. Galatasaray Lisesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. Hilton İstanbul, Pachatours ve 1481 İncentives şirketlerinde çalıştıktan sonra, 2006 yılında Yolculuk Atölyesi isimli etkinlik tasarım şirketini kurdu. Bir çok kurumsal ve çok uluslu şirket için özel etkinlikler düzenledi ve 2008 yılı sonunda bir Türk şirketi için ilk Türk uzay yolcusu kampanyasını tasarlayıp gerçekleştirdi.

(Garanti Bankası Shop&Miles). Aynı yıl dünyanın en olağanüstü konsepti seçilen Dinner in the Sky konseptini Türkiye'ye getirdi. Ortaköy ve Sultanahmet'te gerçekleştirilen özel yemekler dünya basınında çok ses getirdi.

2009 yılında Işıl (Artun) ile evlenen Mehmet Ulusoy, şu an Yolculuk Atölyesi ve Gökyüzünde Yemek Şirketleri Başkanıdır. Aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü'nde 2. kez lisans eğitimi almaktadır.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.