23 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara7°C

“DIT KART” UYGULAMASINDA AKSAKLIK YOK

“DIT KART” UYGULAMASINDA AKSAKLIK YOK

20 Aralık 2010 Pazartesi 00:00

AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Merkez Mahalle Muhtarları Derneği üyeleri, vatandaşların halk otobüslerindeki 'Dıt Kart' uygulamasından rahatsızlık duyduklarını belirtmeleri üzerine Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Mahmut Kaya eleştirilere cevap verdi. Kaya,” 'Dıt Kart' uygulaması ile ilgili bir aksaklık yok” dedi.

Mustafa Şengüleç başkanlığındaki Merkez Mahalle Muhtarları Derneği üyeleri, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Önceki gün parti binasında gerçekleşen ziyarette Ercoşkun'la bir araya gelen muhtarlar, Belediye tarafından halk otobüslerinde uygulamaya konulan 'Dıt Kart' uygulamasına eleştiri getirdi. Boluluların halk otobüslerinde zaman zaman 'Dıt Kart' nedeniyle sorunlar yaşadıklarını belirten muhtarlar, otobüsçülerin nakit para kabul etmemelerinin vatandaşları zaman zaman mağdur bıraktığını söyledi.

Mahallelilerinden aldıkları en büyük şikayetin bu olduğunu dile getiren muhtarlar, özellikle başka bölgelerden Bolu'ya gelen vatandaşların halk otobüslerinde sıkıntı çektiklerini söyledi.”Dıt kart” uygulamasının eleştirilmesi üzerine Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Mahmut Kaya'dan eleştirilere cevap gecikmedi.

“Şehir dışından Bolu'ya gelen vatandaşların mağdur olmamaları için iki binişlik “Dıt Kart” uygulamasını başlattık”

Mahmut Kaya konuşmasının başında 'Dıt Kart' uygulaması ile ilgili bir aksaklık olmadığını belirtti. Kaya konuşmasının devamında,”Uygulamayla ilgili gerekli bilgileri içeren afişler otobüslerin içinde ve dışında bulunmaktadır. Şehir dışından Bolu'ya gelen vatandaşların mağdur olmamaları için iki binişlik “Dıt Kart” uygulamasını başlattık. Halk otobüslerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız otobüs şoförlerinden bu kartları alarak seyahatlerini rahatlıkla yapabilirler. Bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşanmasına izin vermiyoruz” diye konuştu.

“Dıt Kart ile kaçak binişlerin önünü kestik”

Kaya konuşmasının sonunda “Dıt Kartı” Kaçak binişlerin önüne geçmek için başlattıklarını belirterek şöyle dedi,” 'Dıt kart' uygulamasında geldiğimiz son nokta oldukça başarılıdır. Hatta diğer şehirlerden bu uygulama hakkında bilgi almak isteyen belediyeler var. Bu çalışmanın banka kanalıyla yapılmış olması şeffaf bir uygulamayı da beraberinde getirdi. Bolu halkı bu uygulamaya rahatlıkla uyum sağladı ve ekledi gözle görülür elle tutulur bir problem yoktur. Üstelik her şey kayıt altına alındığı için vergi ile ilgili hiçbir kaçak bulunmamaktadır” diye konuştu.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.