24 Mayıs 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara14°C

ERBAYRAM: YENİ YILDA 1 MİLYON İNSANIMIZIN SOFRASINA MİSAFİR OLACAĞIZ

ERBAYRAM: YENİ YILDA 1 MİLYON iNSANIMIZIN SOFRASINA MİSAFİR OLACAĞIZ

23 Aralık 2010 Perşembe 00:00

Bolca Hindi Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, “Yeni yılda 1 milyon insanımızın sofrasına misafir olacağız” dedi.

Erbayram, hindi satışlarıyla ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hindinin son yıllarda alternatif et tüketimi bakımından ciddi bir ekonomik avantaj sağladığını ifade ederek, “Biz her yıl yüzde 20 civarında bir büyüme yapıyoruz. Türk toplumu gün geçtikçe bu ekonomik ete kıymet veriyor' dedi. Hindi eti ihracatı konusunda da şu anda ciddi anlamda bir ihracat yapılmadığını kaydeden Erbayram, 'Yurt dışına kanatlı et ihracatı henüz tam olarak açılmadı. Ancak bir miktar Irak'a ve Azarbaycan'a ihracat var. Hindi eti işlendikten sonra kanat uçları kalıyor. Bunlar da bir Hollanda firması üzerinden Afrika'ya gönderiliyor. Biz her yıl 510 TIR gönderiyoruz” diye konuştu.

YENİ YILA YETİŞTİRMEK İÇİN EYLÜL AYINDAN BERİ HAZIRLANIYORUZ

Erbayram, yeni yılda parçalanmamış hindiye yoğun bir talep olduğunu da belirterek, şunları söyledi: “Yıl içerisinde ise marketlerde parçalanmış, marine edilmiş hindiler var. Onun için özel bir yemleme sistemi yapıyoruz. Hayvanları yeni yıla yetiştirmek için Eylül ayından beri hazırlanıyoruz. Yeni yılda bir hindiyi 10 kişilik bir ailenin yiyeceğini düşünüyoruz, 100 bin hindi sattığımızda yılbaşında 1 milyon insanımızın sofrasına misafir olacağız.

Kümeslerde özel olarak yetiştirilen hindilerin ağırlıkları 4 ile 6 kilo arasında değişiyor. Tüketicinin isteğine göre hindi veriliyor. Fabrika çıkışı hindi etinin kilosu 6,5 TL'den satılırken, perakende satış fiyatı 9 TL civarında bulunuyor."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.