20 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara29°C

ÇARESİZ BABAYA YARDIM ELİ UZANDI

ÇARESİZ BABAYA YARDIM ELİ UZANDI

25 Aralık 2010 Cumartesi 00:00

Böbreklerinde büyüme tanısı konan küçük kızını tedavi ettirebilmek için her türlü yönteme başvuran ve Ankara'da özel bir muayenehaneye kontrol amacıyla giden, tedavi ücretini ödeyemediği için kimlik belgesini bırakan çaresiz babaya, AK Parti Milletvekili Fatih Metin yardım elini uzattı. Çocuğun tedavisi için daha önce AK Parti Milletvekili Metin Yılmaz'ın yardımcı olduğu öğrenildi. Yaptığımız haber üzerine Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka, çocuğun tedavisi için gereken her türlü yardımın yapılacağını ifade etti.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

3 yaşında böbreklerinde büyüme tanısı konulan Kübra Ok, aradan geçen 8 yılda 4 kez böbrek ameliyatı geçirdi.

Bolu ve Ankara'da yapılan ameliyatların sonunda böbreklerindeki hastalık giderilemeyen Kübra Ok'un hastalığının sağ böbreğe de sıçraması, aileyi perişan etti.

Ok ailesi, geçtiğimiz yıl 7 yaşındaki küçük kızları Elif Ok'ta da aynı hastalığın tespit edilmesi üzerine yıkıldı. İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi'nde hizmetli olarak çalışan ve okul bahçesindeki barakada ailesiyle birlikte yaşayan Recep Ok, kızları Kübra ve Elif'in tedavi masraflarını karşılayabilmek için kredi kartlarını son limitine kadar kullandı.

Kredi kartı borçlarını ödeyemez duruma gelince icralık olan Recep Ok'un maaşından kesinti başladı.

MUAYENE ÜCRETİNİ ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN KİMLİĞİNİ BIRAKTI

Kızını tedavi ettirebilmek için her türlü yönteme başvuran baba, Ankara'da konunun uzmanı bir hekimin muayenehanesine giderek kızının tedavisi için gerekli tetkikleri yaptırmak istedi.

Fakat muayene ücreti için yeterli parası olmadığı için kimlik belgesini doktorun muayenehanesine rehin bıraktı.

Çaresiz Baba Recep Ok'un yaşadıklarını gazetemiz aracılığı ile kamuoyuna duyurduk.

GEREKEN YAPILACAK

Yaptığımız haberin ardından AK Parti Milletvekili Fatih Metin aileyle irtibata geçti.

Küçük kız çocuğun tedavisi için ilk etapta çekilmesi gereken röntgen filmleri için Metin'in gerekli talimatları verdiği öğrenildi.

Ayrıca küçük kız çocuğun tedavisi için daha önce AK Parti Milletvekili Metin Yılmaz tarafından çeşitli yardımlar yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Bu tür yardıma ihtiyaç duyan ve tedavi edilmesi gereken çocuklara karşı duyarlılık gösteren Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka, gereken bütün tedavi işlemlerinin yapılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.