24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

DYP GENEL BAŞKANI’NDAN GÜMÜŞ’E ‘YUVAYA DÖN’ ÇAĞRISI

DYP Genel Başkanı’ndan Gümüş’e ‘Yuvaya dön’ çağrısı

25 Aralık 2010 Cumartesi 00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, şu an Demokrat Parti (DP) çatısı altında ilimizde siyaset yapan Adem Gümüş’le bir araya geldi. Özaçıkgöz’ün geçmişte DYP il başkanlığı yapan Gümüş’e yuvaya dön çağrısı yaptığı iddia edildi.
Doğru Yol Partisi isminin Demokrat Parti olarak değiştirilmesinin ardından 28 Mayıs 2007’de DYP’yi yeniden kuran ve partinin kurucu genel başkanı olan Avukat Çetin Özaçıkgöz, dün ilimize ani bir kararla ziyaret gerçekleştirdi. Düzce ve Kocaeli’de bazı programlara katılmak üzere Ankara’dan yola çıkan ve Bolu’da mola veren Özaçıkgöz, ilimizde Abhaz Kültür Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf üyeleri tarafından karşılanan Özaçıkgöz, burada partisinin Bolu eski il başkanlarından Adem Gümüş’le bir araya geldi. Bir dönem birlikte siyaset yapan ikili vakıf binasında görüşmede bulundu. Birbiriyle hasret gideren iki siyasinin görüşmelerinde, Özaçıkgöz’ün Gümüş’e ‘Yuvaya geri dön’ çağrısı yaptığı ileri sürüldü. Şu an DP çatısı altında siyasi yaşamını sürdüren Gümüş’ün çağrıya ne yanıt verdiği konusunda ise henüz bilgi edinilemedi.

“İDDİALI İSİMLERLE ÇALIŞACAĞIZ”

Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz, siyasi yaşamında Bolu’nun önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, 1968’de Adalet Partisi çatısı altında partinin gençlik kolları il başkanlığını yaptığını hatırlattı. Bolu’da DYP’nin geçmişteki siyasi isimlerinin yanı sıra yeni isimlerle de çalışmaya talip olduklarını ifade eden Özaçıkgöz, milletvekilliği seçimlerine güçlü girebilmek için iddialı isimlerle çalışacaklarını söyledi. Kimlerle çalışacakları hususunda isim vermekten kaçınan Özaçıkgöz’ün, Gümüş’ün yanı sıra çok sayıda DYP’li eski siyasiyi yeniden parti çatısı altında toplamayı amaçladığı öğrenildi.

“KIR AT BAYRAĞININ YERDE KALMASINI İÇİMİZE SİNDİREMEDİK”

1968’de Adalet Partisi Bolu Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevlerini yürüten ve Süleyman Demirel’le uzun yıllar siyaset yapmış bir isim olan Özaçıkgöz ziyarette DYP’nin yakın geçmişteki siyasilerine eleştirilerde bulunarak, “Bizden önce gelen bazı isimler maalesef partimizin misyonunu, bayrağını taşıyamadılar. Biz bu bayrağın yerde kalmasını içimize sindiremedik. Geçmişinde nice iktidarları deviren DYP’nin yeniden Türk siyasetindeki yerini alabilmesi için 28 Mayıs 2007’de partimizi yeniden kurduk. Önümüzdeki milletvekilliği seçimlerine girebilmek için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. En kısa sürede 81 ildeki teşkilatlanmalarımızı tamamlayarak seçime güçlü bir şekilde gireceğimize inanıyoruz. Çünkü kır at aynı kır at, parti yine aynı partidir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.

Özaçıkgöz, DP İLE ANAP BİRLEŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

DP ve ANAP’ın birleşmesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özaçıkgöz, parti birleşmelerinden kavgaların çıkabileceğini söyledi. Özaçıkgöz, “Birleşmeler sonrası teşkilat örgütlemelerini sağlamak sanıldığından çok daha zordur. Bu birlikteliği örgütlenmelerde sağlamanın bir formülü olmadığı için birleşmeden umulanın gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.