24 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

SEMERCİOĞLU: “O, İKİ YAŞINDAYKEN BEN BURANIN TEKNİK ASBAŞKANIYDIM”

SEMERCİOĞLU: “O, İKİ YAŞINDAYKEN BEN BURANIN TEKNİK ASBAŞKANIYDIM”

27 Aralık 2010 Pazartesi 00:00

Cumartesi günü Karaçayır'daki kulüp binasında Boluspor'un ilk yarı değerlendirmesi ve transfer konularında yapılan basın toplantısına Başkan Emin Semercioğlu ile birlikte yönetim kurulu üyeleri; Tuncer Şengün, Osman Kayışoğlu, Nadi Okur, Sefa Meral ve Ahmet Ufuk Güler katıldı. Çok sayıda basın mensubunun izlediği toplantıda, istifa ederek Genel Kaptanlık görevinden ayrılan Nedret Yıldız'ın son köşe yazısında ifade ettiği konularla ilgili bir soru yöneltilmesi üzerine, Başkan Semercioğlu önemli açıklamalarda bulundu. Başkanın açıklamaları basın toplantısına damgasını vurdu.

Kırk sene önce Boluspor'un Asbaşkanı olduğunu belirterek sözlerine başlayan Emin Semercioğlu,” 18 yıl sürekli Teknik Asbaşkanlık yaptım. Bana ne akıl vermeye, ne bilmem ne vermeye kalkmasın. Hayatında en önemli görevi benim verdiğim bir insanın bunları yapmaya hakkı yok. 2 aylık, 3 aylık Genel Kaptanlık görevini ben verdim. Böyle bir adamın bunu lütuf kabul edip, teşekkür edeceği yerde bunları yapmaya hakkı yok. O işe göre bir tecrübesi de yok, o işe göre bilgi birikimi de yok. Sadece kafa bulandırmak, karıştırmak başka bir şey yok. Onun için cevap vermiyorum” dedi.

Nedret Yıldız'ın çuvaldızı önce kendine batırması gerektiğini söyleyen Semercioğlu, “Çuvaldızı kendine batırdığı zaman her şey ortaya çıkar. Ona ben çok önemli bir unvan verdim. Çok önemli, geniş kapsamlı çalışmalar verdim. Ve hiçbir işine karışmadım. Kulüpten ayrılıncaya kadar istifasına karışmadım. Sadece iyi düşünmesini, istifasının doğru olmadığını ve bunun en büyük yanlışlığı olacağını söyledim. Zaten o yanlışlıkları yüzünden yazıyor yazıları. Kahroluyor, daha da kahrolacak.

“O, iki yaşındayken ben buranın Teknik Asbaşkanıydım. Ben sabahlara kadar burada bu kulübe zaman harcadım” diyen Semercioğlu, sözlerini şöyle tamamladı;
“Gömlek bol geliyormuş, 'Başkan bıraksın', u… bunu dersen birileri bakar, güler. Sen kimsin u…, benim gömleğimin…
Beni seviyormuş, u… sen kimsin? L..

Ben çok terbiyeli bir insanım, çok seviyeli bir insanım. Ben seviyeli olmasam, var ya, o zaman yapsın onları göreyim onu. Ona ben görevi bıraktığı gün bile teşekkür ettim. Benim hiç kimseyle dargınlığım yok. Ben hiçbirisi ile kavgalı ayrılmadım. Adamlar kendileri istifa ederek ayrıldılar. Ondan sonra da basına malzeme verdiler. Yaprak dökümü başladı, kazan kaynıyor.”

Boluspor'un Futbol Şube Sorumlusu Tuncer Şengün ise, “Bizim herkese verecek bir cevabımız mutlaka vardır. Biz sessiz kalıyorsak bu zannedilmesin ki bizim verilecek bir cevabımız yoktur” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.