22 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

AKPINAR’IN OTEL PARASINI KİM ÖDEDİ?

Akpınar’ın otel parasını kim ödedi?

28 Aralık 2010 Salı 00:00

Yaptığı konuşmalar ve değerlendirmelerle gündeme damgasını vuran Eski Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Akpınar’ın Kahramanmaraş ziyaretinde kaldığı otel’in ücretinin Kahramanmaraş İl Özel İdaresi tarafından ödendiği öğrenildi. Yapılan ödemenin tutanakla sabit olduğu bilgisine ulaşıldı.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Eski Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, yaptığı konuşma ve değerlendirmelerle dikkatleri üzerine toplamış, kimi zaman konuşmaları ulusal basında ses getirmişti. Akpınar yaptığı açıklamalarda devlet kurumlarında fazladan ve gereksiz harcamaların yapıldığı yönünde iddialarda bulunmuş, devletin fazla personel ve gereksiz harcamalar konusunda sırtında taşıdığı yükten kurtulması gerektiğini savunmuştu.

YÖNETMELİĞE UYGUN OLMAYAN BİÇİMDE ÖDEME YAPILDIĞI İFADE EDİLDİ

Akpınar’la ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Akpınar’ın Bolu Valiliği görevini sürdürdüğü süre içersinde Ramazan Bayramı’nda ailesiyle birlikte ziyaret amacıyla gittiği memleketi Kahramanmaraş’ta 22-24.09.2009 tarihleri arasında ailesiyle birlikte kaldığı Arsan Otel’in ücretinin Kahramanmaraş İl Özel İdaresi tarafından ödendiği bilgisine ulaşıldı. Konuyla ilgili hazırlanan tutanakta İl Özel İdare bütçesinden yapılacak temsil, ağırlama ve tören giderleri hakkında yönetmeliğe uygun olmayan bir biçimde ödeme yapıldığı ifade edildi. Tutanakta resmi herhangi bir görevi olmaksızın bir devlet görevlisine bu tip bir ödemenin özel idare tarafından yapılmasının uygun olmadığı belirtildi. 720 TL’lik konaklama bedeli için hazırlanan tutanakta imzası bulunan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Servet Güngör, hazırlanan tutanakla ilgili bilgi almak istediğimizi belirtmemize rağmen konu hakkında bilgisinin olmadığını gerekçe göstererek görüşme talebimizi reddetti. Yapılan ödeme ile ilgili nasıl bir yasal yöntem izleneceği ise merak ediliyor.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.