24 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

“TORBA YASASI DEĞİL, ÇORBA YASASI”

“Torba yasası değil, çorba yasası”

28 Aralık 2010 Salı 00:00

Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ruhi Doğanöz, son dönemde sivil toplum örgütlerini kapsayan torba yasası ile ilgili basın açıklaması yaptı. Doğanöz yaptığı açıklamada ayrıca bölücülük yapmak isteyenlere her koşulda karşı çıkacaklarını ifade etti.

Ülkücü İşçiler Derneği Bolu Şube Başkanı Ruhi Doğanöz yaptığı açıklamada “Sivil toplum örgütleri ve işçi sendika konfederasyonları tarafından protestolara sebep olan torba yasası yani kamuoyunun yeni taktığı isimle çorba yasa tasarısıdır. Biz işçiler emeği ile geçinen, çoluk çocuğunun rızkını temin eden insanlarız. Şu andaki mevcut haklarından sosyal yaşamı, iş yerinin değişimine kadar bir dizi olumsuzlukların bu tasarının içinde yer aldığı anlaşılmaktadır” dedi.

AKP’NİN GERİ ADIM ATACAĞINA İNANIYORUZ

Doğanöz açıklamasını şu şekilde sürdürdü “Bulunduğu işyerinin konumuna göre gece gündüz demeden karda, yağmurda, afette büyük bir özveri ile çalışan şoför, operatör, usta ve bunlar gibi işlerde yıllarca çalışarak elde edilen vasıflar hiçe sayılarak, hizmetli olarak diğer kuruluşlara gönderilmesi en hafif tabirle bir zulüm ve kıyım olacaktır. AKP’nin bu tasarıyı yeniden gözden geçirerek geri adım atacağına inanıyor ve umuyoruz. İkinci konu bizi en çok rahatsız eden tartışmalardır ki, birlik ve beraberliğimizi bozacak, bizi birbirimize düşürecek her türlü oyunların oynanıyor olmasıdır”

ÜLKEMİZİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMAK İÇİN HER TÜRLÜ OYUNLARI OYNAMAKTADIRLAR
Açıklamasının devamında sert eleştiriler yapan Doğanöz “İki dilli bir hayat, özerklik gibi fitne fesat peşinde koşanlarla, bölücüler kol kola girmişler, ülkemizin bütünlüğünü bozmak için her türlü oyunları oynamaktadırlar. Biz ülkücü işçiler camiası olarak cumhuriyetimizin kurucusu olan ve anayasamızda belirtildiği gibi demokratik, laik, üniter bir milli devlet içinde yaşayan herkesin adının Türk milleti olduğu ilkesinden hareketle bu tartışmalara şiddetle karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

BİRLİK BERABERLİK VE HUZUR İÇERİSİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ

Doğanöz açıklamasının sonunda “Maalesef bölücü örgütün yıllarca yapamadığı ayrışmayı, son günlerde AKP iktidarının desteği ile Açılım adı altında yol aldığı görülmektedir. İnsanımız ise endişe içinde bu gelişmeleri izlemekte ve “Ne olacak bu işin sonu?” diye sormaktadır. Bizler bu ülkeyi böldürmeme konusunda yemin etmiş ülkü insanları ve ülkücü camia olarak diyoruz ki; bu işin sonu milletimiz ve devletimiz için hayır getirmeyecektir, vazgeçin. Ülkücü işçiler camiası olarak; aziz vatanımızda çalışma hayatının barışını bozmadan hakkaniyet ölçülerine dayandığı yasalar çerçevesinde, birlik beraberlik ve huzur içerisinde yaşamak istiyoruz” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.