24 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara20°C

BAŞKAN YILMAZ 2010'U DEĞERLENDİRDİ, 2011 İÇİN PLANLADIĞI YATIRIMLARINI ANLATTI

Başkan Yılmaz 2010'u değerlendirdi, 2011 için planladığı yatırımlarını anlattı

31 Aralık 2010 Cuma 00:00

Türkiye'deki illerin Belediye Başkanları çalışmalarını Hürriyet gazetesine değerlendirdiler. Bolu Belediyesi'ne de geniş yer ayrılan haberde Başkan Alaaddin Yılmaz, 2010 yılında gerçekleştirdiği projeleri ve 2011 yılı için planladığı yatırımları anlattı.

Türkiye'deki illerin Belediye Başkanları 2010 yılında gerçekleştirdikleri projeleri ve 2011 yılı için planladıkları yatırımları Hürriyet gazetesine değerlendirdiler.
Bolu Belediyesi'nin üç ana başlıkta çalışmalarına yer verildiği “Belediyeler Yatırım Atağında!” başlıklı haberde Başkan Alaaddin Yılmaz, gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalarını anlattı. Çöpten enerji üretimi, pis su arıtma tesisi, Karaçayır Olimpiyat ve Spor Kompleksi projeleri hakkında açıklamada bulunan Başkan Yılmaz, ayrıca 2011 yılı içerisinde altyapı çalışmaları kapsamında içme suyu şebekesini komple elden geçireceklerini, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesini de yenileyeceklerini açıkladı.

Başkan Yılmaz, Hürriyet gazetesi internet sitesinde yer alan açıklamalarında şu projelere değindi:

“SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDEN ÇÖP ENERJİYE DÖNÜŞTÜRÜLECEK”

Bolu Belediyesi, kentin çöp sorununu, Güney Koreli bir firmayla birlikte çözme yolunda önemli bir adım attı. Çöpten enerji üretimi tesisini hayata geçirmek amacıyla Güney Kore firmasıyla mutabakat sağladığını ifade eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “İmzalar atıldı ve yer teslimi yapıldı. Yakın zamana kadar çevre sağlığımızı tehdit eden çöp, modern depolama tesislerine aktarılacak, ayrıştırılıp enerji üretimi tesisinde enerjiye dönüştürülecek" diye konuştu.

“SANAYİ VE KİMYASAL ATIKLAR ARITILACAK”

Yılmaz, “110 kilometre uzunluğunda sanayi atıkları ayrı, evsel atıklar ayrı hatlardan artıma tesislerine aktarılıyor. Ana hattı tamamlanmış bulunan kolektör hattına, ayrıca Abant Gölü, Bolu Dağı havzası ve Mudurnu yolu Tepe karakolu mevkine kadar toplam 70 kilometre ilave hat programlanmıştır. Bolu Havzası atık su kolektör hattı insan ve çevre sağlığımızı tehdit eden özellikle sanayi ve kimyasal atıklarla diğer bütün atıkları Bolu havzasından toplayıp 'Pis Su Artıma Tesisine' aktaracak ve arıtılmasını sağlayacaktır” dedi.

YILMAZ, BOLUSPOR'A DESTEK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

'Karaçayır Olimpiyat ve Spor Kompleksi' projesine de değinen Yılmaz, "1 milyon 900 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek olimpiyat kompleksinin içinde 5 bin kişilik kapalı salonu ile tüm olimpiyat kategorileri yer alacak ve Boluspor'umuza destek olacak birimler bulunacaktır. Halen devam eden Boluspor'a destek programlarımızdan biri de mevcut stadyum ışıklandırılması çalışmasıdır” dedi. Yılmaz, 2011'de içme suyu şebekesini komple elden geçireceklerini, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesinin yenileyeceklerini anlattı.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.