22 Şubat 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara12°C

KAMURAN ESEN ARAMIZDA

Kamuran Esen aramızda

01 Ocak 2011 Cumartesi 00:00

Edebiyatçı, kültürel ve sosyal faaliyetleri ile tanınan, şu anda Mudurnu Belediyesi’nde fahri olarak Kültür Müdürlüğü görevini üstlenen Kamuran Esen cumartesi günleri yazıları, anıları ve kısa yaşam öyküleri ile aramızda. Kendisine ‘Hoşgeldiniz’ diyoruz.

Kamuran Esen’i tanıyalım:

1955 yılında Bolu'nun Mudurnu ilçesinde doğdum. Bir kızım ve iki erkek torunum var. İlkokulun 3 yılını Mudurnu Ormanpınar Köyü İlkokulu’nda, geri kalanını ve ortaokulu Mudurnu'da, Öğretmen Okulunu Kütahya'da okudum. 1971- 1972 Öğretim Yılı sonunda öğretmenliğe başladım. Öğretmenlik yaparken, aynı zamanda Eğitim Ön Lisans Programını tamamladım. Yirmi yedi yıl ilkokul öğretmenliği yaptım. Hayatımın en güzel yıllarıydı o yirmi yedi yıl. Yirmi sekizinci yılda, Mudurnu Halk Eğitim Müdür Vekili görevindeyken emekli oldum. Emekli olduktan sonra, edebi çalışmalarıma ve ilçemizin sosyal- kültürel etkinlilerinde çalışmaya ağırlık verdim. Bir buçuk yıldan beri Mudurnu Belediyesi’nde Gönüllü Sosyal ve Kültürel Hizmetler Sorumlusu görevini sürdürüyorum.

Uzun yıllar çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Bazı edebiyat dergilerinde deneme ve öykülerim yayımlandı. Sekiz – on yıldır, yazdıklarımı internette yayımlıyorum. İlçemizin yöresel ağzıyla yazılmış ikinci kitap dosyam, baskıya hemen hemen hazır. Ayrıca; denemelerimi ve öykülerimi de bir kitapta toplamayı düşünüyorum.

Esen’in yayımlanmış kitapları: Şiirlerle Öyküler - şiir Milli Eğ.Bakanlığı Öğr.Yazarlar Dizisi( 1988), Sevgi Yumağı - şiir ( 1997 ), K. Esen'in Kaleminden Mudurnu - derleme / Mudurnu Kaymakamlığı/ Mudurnu Belediye Başkanlığı Kültür Hizmetleri Dizisi ( 2002- 2004- 2008 ), Oynatmayalım Uğurcuğum -deneme , anı / Senfoni Yayınları ( Haziran / 2004 )


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.