25 Haziran 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara27°C

ASKERDEKİ SEVGİLİM BENİ ALDATMIŞ OLABİLİR Mİ?

ASKERDEKİ SEVGİLİM BENİ ALDATMIŞ OLABİLİR Mİ?

08 Ocak 2011 Cumartesi 00:00

Merhabalar ..

 

2011 yılının ilk haftasını geçirdik. Umarım hepiniz için en az benimki kadar güzel geçmiştir.

 

Hepinize iyi haftalar dilerim

 

Bana yazın..

 

Yazınki paylaşalım….

 

Sevgilerimle...
Perihan

 

boluluperihanabla@hotmail.com

 

Rumuz: adak

 

Merhaba, ben 23 yaşında bir bayanım. Bir erkek arkadaşım var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Kendisi son günlerde aldatma konusunu çok fazla gündeme getirmeye başladı. Kendisi şu an askerde. Bana birtakım arzuları olduğunu anlattı ve bu arzularını gidermek için biriyle beraber olabileceğini, ama beni yine de seveceğini söyledi. Ben bu durum karşısında çok şaşırdım ve tepki gösterdim. Önce “ seni aldatabilirim” dedi. Sonra, ben tepki gösterince de “sadece beni denemek için, soğuk bir şaka yaptığını, anlattıklarında gerçeklik payı olmadığını” söyledi. Benim içime kuşkuyu düşürdü,  artık  inanmıyorum. Acaba beni aldatmış olabilir mi? Neden sürekli bu konu hakkında benim düşüncelerimi öğrenmeye çalışıyor? Ayrıca kendisi “sen bana çok bağlısın aldatsam da beni bırakmazsın” diyor. Aldatacağını tahmin ediyorum ama kafam çok karışık. Sizlerin yardımına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

 

Cevap vermesi en zor sorulardan biri. Ne demeli şimdi. Çocuk askerde, sen burada. Çocuk yalnız. Askerlik sıkıntıları içinde, fizyolojik ihtiyaçlarının derdine düşmüş. Ama bu ihtiyaçlarına cevap verecek herhangi bir eylemin adı “aldatma”. Teknik olarak sen ve sevgilin bir arada olmadığınıza göre, yaptığı herhangi bir fiziksel eylem acaba aldatma olarak isimlendirilmeli mi, yoksa isimlendirilmemeli mi? Bu konu buraya nasıl geldi, galiba yıllarca süren toplumsal baskılar bizi buralara kadar getirdi. Sen ise hem üzgünsün hem şüpheli. Çünkü onun herhangi bir partner ile fizyolojik tatmine girmesi senin duygularında yara açacak. Karşı taraf ise seni seviyor ve dürüst. O kadar dürüst ki nerede ise eylemi gerçekleştirmek için senden izin istiyor. Benim bile kafam karıştı. Senin nasıl karışmasın.Aslında bence olan şu; askerdeki sevgilin asker psikolojisi içinde ve yalnız ve kendi bedeni ile kavga halinde. Seni aldatmayı! İstemese de böyle bir ilişkiye ihtiyacı var. Ve tepkini ölçmeye çalışıyor. Yapar ise ne kadar kızarsın. Ondan vazgeçer misin? Yapmışsa onu affeder misin? Tepkilerini ölçüyor. Bu konuyu seninle paylaştığına göre bence bu çocuk seni gerçekten seviyor. Sana cevap verebildim mi, yoksa kafanı daha mı çok karıştırdım bilmiyorum. Ama aldatmayı kafasına koyan, hamurunda aldatma duygusu olan bir erkek, bence bu konuyu konuşmak için uğraşmaz direk uygular. Sevgilerimle.

 

RUMUZ: Prenses

 

Merhaba Perihan Teyze,

 

Bir aydır önce biri ile tanıştım. Şimdi o benim sevgilim ve hayatımın en mutlu günlerini geçiriyorum diyebilirim. Çok iyi anlaşıyoruz. Ama kafama takılan bir şey var. Ben tam bir koç kadınıyım. Koç burcunun bütün özelliklerini taşıyorum. Sevgilim ise boğa burcu erkeği. Boğa burcunun anlaştığı burçlar arasında Koç burcu yok. Onunla tanışalı bir ay olmasına rağmen onu yıllardır tanıyormuş gibi hissediyorum. Sanki benim ruh ikizim. Sevgilim de böyle hissettiğini söyledi bana. Koç burcu da, boğa burcuda inatçı burçlarmış. Daha yeniyiz o yüzden sormak istedim, bilginiz var mı? İlerde aramızda uyumsuzluk sorunu olur mu? Gerçi her şey kişinin elindedir, biliyorum, ama. İkimizde birbirimizi evleneceğimiz insanlar olarak görüyoruz. O benim kafamdaki erkek modeline tıpatıp uyuyor. İnşallah aramız hiç bozulmaz. Ama ya inatlaşırsak ilerde Sorun yaşar mıyız?

 

Sizlerden gelen maillere bazen gerçekten şaşırıyorum. Her tür duygu insanlar için bunun elbette  farkındayım. Olumlu duygulara ihtiyacımız olduğu kadar,olumsuzlarına da ihtiyacımız var. mesela sevgiye ihtiyacımız olduğu kadar, öfkeye de ihtiyacımız var. Ama daha bir ay önce tanıştığın insanın, her şey yolunda giderken , neden yirmi sene sonra nasıl davranabileceğini düşünerek bugün yaşadığın güzel duyguları kirletmeye çalışıyorsun ki… şüphe duymak istediğini düşünüyorum, ama anlaşılan her şey ,şimdilik, o kadar güzel ki, burçlara odaklanmaktan başka şüphe yaratacak bir konu bulamamışsın.. koç burcu kadını liderdir, inatçıdır belki, ama evini yuvasını korur. Boğa erkeği de evcimendir. İşe bu açıdan bakarsan oldukça uyumlu olduğunuz bile varsayılabilir. Burç özellikleri; insanların doğum zamanlarına göre en genel kişilik özelliklerini karakterize ederler.bunların kişilere özelleştirilmesi yükselen burçların incelenmesi ile ortaya çıkar. Bu konuya bu kadar kafayı takıyorsan eğer,Sen ve sevgilinin doğum saatlerinizi de kapsayan astrolojik haritalarını çıkarttırarak uyum yorumunu bu konudaki bilirkişilere yorumlatabilirsin. Ama bence bu o kadar da önemli bir konu değil. Eğer bana soruyorsan, ben yaşadığın günün anın tadını çıkarmanı, onunla gelecekte nasıl bir birliktelik içinde olacağınıza dair kararını ise hislerine güvenerek vermeni tavsiye ederim. Sevgilerimle..

 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.