23 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

BOLU’NUN TANINAN SİMALARI FOTOĞRAFÇI OLDU

Bolu’nun tanınan simaları fotoğrafçı oldu

12 Ocak 2011 Çarşamba 00:00

Hiç kuşkusuz fotoğraf son dönemin en çok ilgi duyulan sanatsal dallarından biri. Bolu’nun önemli iş adamları ve yerel yöneticileri de fotoğraf sanatı kervanına katıldılar.

Bolu doğal güzellikleri ile Türkiye’nin en gözde şehirleri arasında yer alıyor. Çeşitli doğa koşulları ve iklimsel döngüleri ile adeta bir renk cümbüşünü barındıran Bolu’ya çeşitli illerden gelen fotoğraf dernekleri ve kulüpler çekim yapıyorlar.

ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMALARI DÜZENLEYECEK

Bolu’nun var doğal güzelliğini ön plana çıkartıp Bolu’nun turizm alnında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Bolu’nun önde gelen işadamları ve yerel yöneticileri bir araya gelerek oluşturdukları Dört Mevsim Bolu Fotoğraf Sanatı Kulübü ile faaliyetlerine başladı. Kulübün eğitim faaliyetlerini AİBÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesinde Fotoğraf dersleri veren İhsan Ayıktan gerçekleştiriyor. Kulübün üyeleri arasında Belediye Başkan Yardımcısı Mücahit Engin, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Haluk İnceler, Bolu’nun tanınmış işadamlarından Fatih Yamaner, Tamer Çizmecioğlu ve Sedat Abak yer alıyor. Kulüp çalışmalarında ayrıca Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Başkan Yardımcısı Sedat Çakırca, gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Zeki Ercivan ve emekli İlköğretim Müfettişi Uğur Aydın’da yer alıyor. Kulübün ilerleyen günlerde çeşitli kompozisyon başlıklarında ödüllü fotoğraf yarışmaları düzenleyeceği öğrenildi.

 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.