23 Eylül 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara13°C

“ALİ ERCOŞKUN GEREĞİNİ YAPAMAZSA, BİZ GEREĞİNİ YAPARIZ”

“Ali Ercoşkun gereğini yapamazsa, biz gereğini yaparız”

13 Ocak 2011 Perşembe 00:00

AK Partili Avukat Yüksel Gültekin, önceki CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın milletvekilliği aday adaylığı açıklamasında “AK Parti yerel seçimlerde dört bin aileye rüşvet dağıtarak seçim almıştır” ifadelerine AK Parti İl Başkanlığı’ndan gelen cevabın yeterli olmadığını söyledi. Konuyla ilgili hukuki işlem başlatacağını ifade eden Gültekin “Kimsenin gücü AK Parti seçmenine rüşvet vermeye yetmez” diyerek tepki gösterdi.

 

HABER: ZEKİ ERCİVAN

 

Yüksel Gültekin yaptığı açıklamada “Eski CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın milletvekilliği aday adaylığını açıklarken söylediği “AK Parti yerel seçimlerde dört bin aileye rüşvet dağıtarak seçim almıştır” ifadesi siyasi nezaketsizlik hafifliği ile geçiştirilebilecek bir cümle değildir. Bu alenen Türk Ceza Kanunun’da karşılığını bulan rüşvet suçunu isnat etmektir. Yine Türk Ceza Kanunu’nda suç isnadı ispat edilemediğinde de bir suçtur. Ayrıca bir şeyi iddia eden onu ispatla mükelleftir fakat bu iddia suç ihtiva eden bir iddia ise bu durumu ispatlayamamakta bir suçtur” dedi.

 

AK PARTİ İL BAŞKANI’NIN VE TEŞKİLATININ GÖREVİ SEÇMENLERİNDE HAKKINI KORUMAKTIR

 

Gültekin açıklamasını şu sözlerle sürdürdü “Tanju Özcan, bu sözüyle suç işlemiştir ve iktidar partisi AK Parti’ye hakaret etmiştir. Bu sözün hem cezai hem de hukuki müeyyidesi vardır. Bu konuda AK Parti adına yapılan cılız açıklamayı bir AK Partili olarak içime sindiremedim. Çünkü yerel seçimlerde AK Parti’ye oy vermiş bir seçmen olarak aynı zamanda Tanju Özcan bana ve yerel seçimlerde AK Parti’ye oy veren tüm Bolululara da hakaret etmiştir. AK Parti İl Başkanı’nın ve teşkilatının görevi kendisine oy veren biz seçmenlerinde hakkını korumaktır. Tamamen adaylığa endekslenmiş görevini yapmaktan üzülerek söylemeliyim ki aciz duruma düşmüş bir il başkanını iktidar partisine yakıştırmıyorum. Cuma günü mesai saati bitimine kadar AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun Bey ve arkadaşları eğer Tanju Özcan Bey hakkında bir hukuki girişimde bulunmazlarsa pazartesi günü şahsi olarak bu konuda hem suç duyurusunda bulanacağımı hem de tazminat davası açacağımı benim gibi infial halinde bulunan yerel seçimlerde AK Parti’ye oy vermiş genel seçimlerde de şüphesiz AK Parti’ye oy verecek olan Bolulu hemşerilerimin içlerinin ferah olması dileğiyle bilmelerini istiyorum.

 

AK PARTİ’Yİ MİLLET KURMUŞTUR

 

Gültekin açıklamasının sonunda “Başbakan’ında söylediği gibi AK Parti’yi millet kurmuştur sahibi de millettir. Seçilmişler şahsi ikballerinin peşine düşmüş olsa bile ve partiye sahip çıkamasalar da milletin kendisi olarak AK Parti’ye oy veren her vatandaş AK Parti’ye sahip çıkar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim Cuma gününe kadar suskunluk sürerse pazartesi günü kendisine hakaret edilen millet olaya el koyacaktır. Saygılarımla” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.