22 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara2°C

ERCOŞKUN, SON KARARINI YARIN AÇIKLIYOR!

ERCOŞKUN, SON KARARINI YARIN AÇIKLIYOR!

14 Ocak 2011 Cuma 00:00

Milletvekili aday adayı olup olmayacağı yönündeki soruları bugüne kadar yanıtsız bırakan AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, partisinin bugün gerçekleşen il başkanları toplantısına adaylık vizesi almak için gidiyor. Ercoşkun, Başbakan Erdoğan’la yapacağı görüşmenin ardından son kararını yarın açıklayacak.

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu kararı gereğince, milletvekilli aday adayı olmak isteyen teşkilat mensuplarına istifa etmeleri yönünde tanıdığı 15 Ocak’a kadarki süre yarın sona eriyor. Bugüne kadar aday adaylığıyla ilgili soruları yanıtsız bırakan ve Ankara’yla yoğun görüşme trafiğinde olduğu öğrenilen Ercoşkun, dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklama ile kesin kararını yarın kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.

ERCOŞKUN, TEŞKİLATLARDAKİ İSTİŞARELERİNİ TAMAMLADI

Ercoşkun yaptığı açıklama da şu ifadelere yer verdi: “Haziran 2011’de yapılacak olan genel seçimler ile alakalı parti içinde teşkilat mensuplarından aday adayı olmayı düşünenlerin 15 Ocak günü saat 15.00’a kadar istifa etmeleri gerekiyor. Buna AK Parti teşkilatlarındaki ana kademe, gençlik kolları ve kadın kollarındaki bütün görevliler dâhil. İl başkanlarının da eğer aday olmaları söz konusu ise istifalarını Genel Merkez’e iletmeleri gerekiyor. Bizim de AK Parti’nin Bolu’da yeniden 3-0 alması için ve ülkemizde yeniden tek başına iktidarını sağlayacak çalışmaları ortaya koymamız lazım. Bir oy fazla nasıl alabiliriz? Bunun çalışmasını yapma noktasında bütün teşkilatlarımızda istişareler yaptık. 9 ilçemizi, 4 beldemizi ziyaret ettik. Tüm belediye başkanlarımızla ve il genel meclisi üyelerimizle konuştuk. Nasıl başarılı olabiliriz? Bolu’yu yeniden nasıl 3-0 alabiliriz? Bu anlamda istişarelerimizi tamamladık. Bu istişarelerimizi inşallah bugün yapılacak olan İl Başkanları toplantımızda parti genel merkezimizle tekrar paylaşacağız. Bolu’da AK Parti teşkilatlarında aday adayı olup olmamam noktasındaki kararımı Cumartesi günü netleştireceğim.”

ERCOŞKUN, SON KARARI İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA VERECEK!

AK Parti teşkilatları içindeki bütün herkesin her türlü maddî ve manevî fedakârlıklar gösterdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, “Öncelikle milletimizin hak ettiği seviyeye ulaşma noktasında genel başkanımızın peşinden gitme sevdamız var. Bu yönüyle düşünürsek, milletvekillerimizin kimin olup olmayacağını düşünmek hiç önemli değil. Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin kim olursa olsun, AK Parti’ye gönül vermiş her kim olursa olsun bu makamlarda bu hizmetleri yapabilir. Bunun değerlendirmesini genel merkez yapacaktır, ama biz tamamen kendi kişisel hedeflerimiz ve amaçlarımız doğrultusunda değil, sadece ve sadece AK Parti’nin yeniden tek başına iktidara gelebilmesi için bu değerlendirmeleri yapıyoruz. Bir oy fazla nasıl alabiliriz? Bunun peşinde koşuyoruz. Bizim aday olup olmamamız hiç önemli değil. Önemli olan partinin buradaki başarısıdır. Eğer Ali Ercoşkun olarak, AK Parti İl Başkanı olarak bu davaya hizmet etmemiz daha uygunsa, Genel Merkez tarafından o zaman il başkanı olarak devam ederim. Ama milletvekili adayı olarak da bu davaya hizmet etmemiz eğer genel merkez de genel başkanımız tarafından uygun görülüyorsa, o zaman milletvekili adayı olarak hizmet etmek isteriz. Bu anlamda istişare noktasında yetkili her organla istişarelerimizi tamamlayıp bunu Genel Merkezle de paylaştıktan sonra inşallah kararımızı vereceğiz” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.