20 Ağustos 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara26°C

İZZET BABA'NIN ARDINDAN NE YAPILDI ?

İzzet Baba'nın ardından ne yapıldı ?

14 Ocak 2011 Cuma 00:00

19 Şubat 2010 tarihinde gazetemizde yaptığımız bir haberde Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer’in yazısından alıntı yapmış ve ilgili yazıda Yalçın Bayer, İzzet Baysal isminden övgü ile bahsetmiş ve bir okuyucusunun da bir dileğine aracılık etmişti. Bir yıl geçmesine rağmen dilek gerçekleşmedi.

Yalçın Bayer'in “Babasından ayrı çocuklar” başlığı ile yazdığı yazının sonunda Önder OSKAY adlı bir okuyucu şu talepte bulundu: “İşim gereği sık sık Ankara-İstanbul arasında otobüsle seyahat ederim. Bolu Dağı tüneli açılmadan önce otobüs Bolu'dan geçerken Bolu'da özellikle eğitime büyük katkıları olan merhum İzzet Baysal'ın fotoğrafını ve ismini görüp, Bolulu olmadığım halde ona içimden dua okur, teşekkür ederdim.

Şimdi tünelin açılmasıyla yol güzergâhı değişti, dolayısıyla onu anmamıza yardımcı olan şükran panolarını artık göremiyoruz.
Bolululardan isteğim o panoları yeni yola da koyarak Bolu'ya büyük faydaları dokunmuş bu hayırsever mümtaz insanın unutulmamasını sağlamalarıdır. Bence onun adını yaşatmak tüm Boluluların görevidir.”Talebin üzerinden bir yıl geçmesine karşılık bir şey yapılmayınca haberimize Önder Oskay şu yorumu yaptı.
 

ÖNDER OSKAY 12 Ocak 2011 17:34:42
Söz konusu yazının yazarıyım. Çok değerli hayırsever insan İzzet Baysal için bu yazımdan sonra konu ile ilgili bir girişim olmuş mudur? Hiç tanımadığım görmediğim bu mümtaz insan için ölümünden sonra yapılanları merak ediyorum. Saygılarımla, ÖNDER OSKAY
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.