19 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C

ALİ ERCOŞKUN; “BU MİLLETİ YALAN VE İFTİRAYLA TÖHMET ALTINDA BIRAKMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR”

Ali Ercoşkun; “Bu milleti yalan ve iftirayla töhmet altında bırakmak kimsenin haddine değildir”

17 Ocak 2011 Pazartesi 00:00

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, parti binasının önünde yapılan organizasyonla milletvekili aday adaylığını açıkladı. Gerçekleştirilen basın açıklamasına AK Parti Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, il yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Ercoşkun açıklamasında geçtiğimiz günlerde CHP’den milletvekili aday adaylığı açıklamasını yapan önceki CHP İl Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamasına sert yanıtlar verdi.

Ali Ercoşkun yaptığı açıklamada “Biz bir yola çıktık. Bu yol Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sessiz yığınların sesi kimsesizlerin kimsesi olma adına çıktığı bir yoldu. Bu yolda AK Parti Bolu teşkilatları olarak kurulduğumuz günden bu yana siz Bolu halkının desteği ile bütün seçimlerden alnımızın akıyla ve hepimizin muzafferiyetiyle çıkmış olduk” dedi.

BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BU ÜLKENİN UMUDU OLDU

Geçmiş dönemde iktidara gelen siyasi liderlere dikkat çeken Ercoşkun “Huzur ve istikarar ülkemiz için en önemli nokta. Ulu Önder Atatürk döneminde sonra Rahmetli Menderes ve Rahmetli Özal döneminde bu huzur ve istikrarın bu ülkeye neler kattığını hep birlikte gördük. Tabi bu süreçte her şeyin çökme noktasına geldiği belki memurların maaşlarının ödenemeyecek noktaya geldiği bir dönemde Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin umudu oldu. AK Parti’yi kurdu ve bugünlere kadar bizi getirmiş oldu” dedi.

BU MİLLET BU KİRLİ TEZGÂHLARI BU KİRLİ OYUNLARI GEÇTİĞİMİZ DÖNEMDE ÇOK İYİ İDRAK ETTİ
Açıklamasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göndermelerde bulunan Ercoşkun “AK Parti demek vatan sevgisi demek, AK Parti demek millet sevgisi demek AK Parti demek huzur ve istikrar demek, AK Parti demek tek başına iktidar demek. Bu günlerde yine çok kirli tezgâhları hep birlikte gözlemliyoruz. Vatandaş Kemal ‘Benim adım Kemal ben her şeyi yaparım’ diyerek milletin önüne çıkmaya çalışıyor. Ama bu millet bu kirli tezgâhları bu kirli oyunları geçtiğimiz dönemde çok iyi idrak etti”

ŞOKTAN KURTULAMAMIŞ

Ercoşkun eleştirilerini şu şekilde sürdürdü “Bolumuzda da bu bunların çeşitli beyanatlarını görüyoruz Sayın CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin AK Parti’ye oy verenleri cahil olarak nitelendirmek gibi bir gafletin içine düştü. Eski genel sekreterleri Süheyl Batum aynı konuşmaları üniversiteler içindeki programda gerçekleştirdi. Dün Habur’da gerçekleşen olayları eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Habur’dan Türkiye’ye giren insanların avukatlığına savundu ve parti meclisinde görev verdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin başında görev yapan ve genel seçimler için aday adayı olan arkadaşımız 2009 yılı seçimlerinde aldığı seçim sonucu şokundan hala uzaklaşamamış ki yapılan seçimin çalındığını dört bin kişinin rüşvetle oy verdiğini iddia etti. Bu milleti bu kadar yalan ve iftirayla töhmet altında bırakmak kimsenin haddine değildir. Bundan sonrada olmayacaktır”

KİMSENİN HOŞUNA GİTMİYOR AMA MİLLETİN HOŞUNA GİDİYOR
Ercoşkun açıklamasının devamında “Bugün burada tezahür eden tablo bu birlik ve beraberlik görüntüsü tabi birilerinin hoşuna gitmiyor. Filistin’de Gazze’de gözü yaşlı annelerin duaları birilerinin hiç hoşuna gitmiyor. Sayın genel başkanımızın gerek ülkemizde gerek bölgede gerekse dünyada diklenmeden dik durması kimsenin hoşuna gitmiyor ama milletin hoşuna gidiyor” dedi.

TÜM TEŞKİLATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Ak partinin yaptığı çalışma alanlarında görev alan partililere seslenen Ercoşkun “2011 yılında yapılacak bu seçim ülkemiz için çok büyük bir öneme sahip. Her seçim kendi içinde önem arz ediyor. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilk defa üç dönem üç defa iktidara gelme fırsatı yakalayan hükümetle karşı karşıya 2002’de başlayan bu hizmet yarışının devam etmesi yeni sivil bir anayasanın ortaya konması ve en önemlisi de ‘Son seçimim’ diyen Genel Başkanımızın peşinde yeniden iktidara gelmek için en önemli seçim bu 2011 seçimleri. Dolayısıyla bu seçimlerde bu birlik ve beraberlik tablosu AK Parti teşkilatlarının ben değil biz önemliyiz ben değil ülke önemli ben değil millet önemli davası ülkemizin önünü açacak en önemli kuraldır. Biz bu anlamda öncelikle sekiz yıldan beri hizmet veren bütün parti teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Milletvekillerimiz gece gündüz demeden çalıştılar teşekkür ediyoruz. Tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz. İlçe başkanlarımıza ilçe yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Gençlik kolları başkanlarımız kadın kolları başkanlarımız ve yönetimlerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz ama en büyük teşekkürü Bolu halkına ediyoruz sizlere ediyoruz” dedi.

BOLU’DA YENİDEN İKTİDAR

Ercoşkun açıklamasının sonunda “Bu gün çıkmış olduğumuz bu yolda bir dönüm noktasındayız. Mensubu bulunduğum ve her kademesinde ayrı ayrı görev yaptığım AK Parti’den Haziran 2011’de gerçekleşecek olan genel seçimlerde milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Sizlerle bu hizmet yarışında el ele kol kola olmak ayrı bir gurur veriyor. Şükranlarımı sunuyorum. Bolu’da yeniden üç sıfır Bolu’da yeniden iktidar diyorum saygılarımı sunuyorum” dedi. Ercoşkun’un konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti İl Yönetim Kurlu Üyesi ve AK Parti İl Başkan Vekili Murat Demirel, Ali Ercoşkun’a yaptığı çalışmalardan dolayı plaket verdi.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.