18 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLERİN TAHSİLÂT SORUNUNA SANAL ÇÖZÜM

Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin tahsilât sorununa sanal çözüm

18 Ocak 2011 Salı 00:00

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Necmi Tunca, Türkiye’de bir ilke imza atarak, üyelerinin tahsilât sorununa çözüm getirmek amacıyla Sanal Tahsilat Uygulaması dönemini başlattıklarını açıkladı.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) Başkanı Tunca, uygulamanın işletmelere ödeme kolaylığı sağlamasının yanı sıra, haksız rekabetin önlenmesine katkısı olacağına inandıklarını söyledi. Serbest çalışan Muhasebeci ve Mali Müşavirler’in en önemli sorunlarının müşterilerine vermiş oldukları hizmetler karşılığında almaları gereken ücretlerini düzenli olarak tahsil edememeleri olduğunu ifade eden Tunca, üyelerin tahsilât sorununa çözüm getirmek amacıyla Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi ile bir anlaşma yaptıklarını belirtti. Tunca yapılan anlaşmaya ilişkin şu bilgileri verdi: “Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi arasında imzalanan bu anlaşma ile muhasebe ve mali müşavirlik ücretleri masrafsız olarak kredi kartından “Sanal Tahsilât” yöntemiyle sağlanacaktır. Yeni geliştirilen bu sistemle, kredi kartından yıl içinde 12 taksite kadar, ya da belli aralıklarla tahsilâta imkân sağlanmıştır. Herhangi bir pos cihazına gerek kalmadan ve masraf ödemeden “Garanti Bankası” tahsilât sistemi üzerinden tahsilât yapacaktır.”

UYGULAMA, ÖDEME KOLAYLIKLARINI DA BERABERİNDE GETİRDİ

Ödemelere ilişkin bilgiler veren Tunca, açıklamalarının devamında şunları belirtti: “Odamız üyelerine ve işletmelere yönelik bu çalışma Türkiye genelinde bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Garanti Bankası Ödeme Sistemleri Merkezi ve Bolu Çarşı Şubesi işbirliğinde gerçekleştirilen bu sistemle Bolu SMMM Odası üyeleri müşterilerinden hangi banka kartı olursa olsun internet üzerinden alacakları bir şifre ve sanal pos cihazıyla peşin veya taksitler halinde ücretlerini tahsil edebileceklerdir. Taksitli tahsilâtta herhangi bir masraf veya komisyon ödenmeyecektir. Taksitle ödemeye rağmen, yıllık ücreti peşin olarak hesaplarına geçmesini isteyenler ise bankaya çok düşük bir ücret ödeyecekler.”
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.