20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

YARENLER: “BOLU HALKINA GECE MAÇI İZLETEMEMEK SİZLERİN BÜYÜK AYIBIDIR”

YARENLER: “BOLU HALKINA GECE MAÇI İZLETEMEMEK SİZLERİN BÜYÜK AYIBIDIR”

19 Ocak 2011 Çarşamba 00:00

Yapımı 2010 yılında tamamlanan Gerede İlçe Stadı'na 950 kişinin oturabileceği koltukların montajı ve tribünlerin üzerinin uzay çatı sistemi ile kapatılması için 450 bin TL ödenek ayrıldığı haberinin basında yer alması üzerine Bolulu Yarenler Taraftarlar Derneği dün bir bildiri yayınladı.
Başta Yüksel Coşkunyürek olmak üzere Bolu'nun milletvekillerine sitem edilerek, Atatürk Stadyumu'nun ışıklandırma sorununa bir türlü çözüm üretilememesini eleştiren ve basında çıkan haberinde yer aldığı Yarenlerin açıklaması şöyle:

“Habere göre; 'Gerede İlçe Stadı'nın koltuklandırılıp, tribünlerin uzay çatı sistemi ile kapanacağı' konusunda BOLU MİLLETVEKİLİMİZİN açıklamasını okumaktayız. Şimdi bu haberden sonra gel de isyan etme! Yaklaşık 2 sene önce büyük zorluklarla getirilen ve hala çalıştırılamayan ışıklandırmamız dururken, depremden bu yana kale arkası tribünümüz yokken oldu olacak birde Gerede İlçe Stadı'nı ışıklandırsaydınız.

Sayın Coşkunyürek, unutmayınız ki siz sadece Gerede'nin milletvekili değil, aynı zamanda Bolu'nun da milletvekilisiniz.
Bank Asya 1.Ligi'nde oynayan Boluspor'umuzun, iki sezondur yılan hikayesine dönen ışıklandırma sıkıntılarının halledilememesi düşündürücüdür. Prosedür sıkıntısı ya da her neyse… Lütfen bu ayıbı temizleyin. Bu sıkıntıları halledemeyip, Bolu halkına gece maçı izletememek sizlerin ve Bolu'nun çıkardığı diğer milletvekillerinin büyük ayıbıdır.
Buradan şu sonuca da varılabilir. Acaba bizlerin seçip gönderdiği milletvekillerimiz işlerini gerçekten layıkıyla yapmışlar mıdır? Kale arkasına tribün yapılmasını geçtik; halihazırda bulunan 4 direğe ışık veremedik. İki sezondur beklediğimiz ışıklandırmayı yapmadan, Bolu'nun güzide ilçelerinden Gerede Stadı'nın koltuk ve çatısının sevdasına düşmeniz, seçim yatırımınızın bir parçası olarak algılanmaktadır. Bu arada Bolu'muzun diğer vekilleri de gereken hassasiyeti en azından bu dakikadan sonra göstereceklerdir(umarız).

Buradan bütün bu işlerle ilgilenenlere tekrar seslenmek istiyoruz. Bu direkleri dikmek marifet değil, yakmak marifettir. Dünyada ilk ışıklandırmalı maçın 1868 yılında oynandığını düşünürsek; bu ayıbın büyüklüğü daha da ortaya çıkar.

Gereken neyse bizimde üzerimize düşecek ne görev varsa, biz yapmaya da hazırız. Gerekiyorsa kapı kapı dolaşıp para da toplarız.
Unutmayın ki Bolu'da BOLUSPOR, en büyük değerlerden biridir.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.