16 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara1°C

“BENİ BOLU’YA SIĞDIRAMIYORLAR”

“Beni Bolu’ya sığdıramıyorlar”

20 Ocak 2011 Perşembe 00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, milletvekilliği adaylığı konusunda hakkındaki iddialara net bir dille yanıt verdi. Bugüne kadar Kent Meydanı Projesi’nde beklediği desteği görmediğini her fırsatta dile getiren Başkan Yılmaz’a ilk ve en büyük siyasi destek Saadet Partisi’nden geldi.

Belediye Başkanlığı süresince bugüne kadar hiçbir siyasi partiyi ziyaret etmemiş olan Başkan Yılmaz, ilk sürpriz ziyaretini Mehmet Koyuncu il başkanlığındaki Saadet Partisi’ne yaptı. Çok sayıda partili tarafından karşılanan Başkan Yılmaz, ziyarette geçmişte kendisinin de mensubu olduğu Milli Görüş’ün Bolu’daki kadrolarıyla bir araya geldi. Geçmişte iki dönem Milli Görüş’ün emanetçisi olarak Belediye Meclis Üyeliği yaptığını belirten Başkan Yılmaz, Milli Görüş’e ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, “Tek partili siyasi yaşamdan bugüne kadar lider yetiştiren bir okul havası hiçbir siyasi parti oluşturmamış. Sadece Saadet Partisi ve kökü Milli Görüş hareketi bir okul görevi görmüş ve birçok lider çıkmasını sağlamıştır. Eğer şu an Alaaddin Yılmaz Belediye Başkanıysa, Tayyip Erdoğan Başbakansa ve Abdullah Gül Cumhurbaşkanıysa bu okuldan yetişerek gelmiştir. Onun için bu okulun önemi büyüktür. Bu kadar büyük önem arz etmesi nedeniyle bu ziyaretimi gerçekleştirdim.” dedi.

ZİYARETİM BAŞKA AMAÇLARA ÇEKİLMEMELİ

Hakkındaki milletvekilliği adaylığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, partisinden Kocaeli Milletvekili Adayı gösterileceği yönündeki dedikodulara da yanıt verdi. Başkan Yılmaz, şu açıklamayı yaptı: “Duyduklarıma göre, Bolu’nun ileri gelenleri çok beğendikleri için beni hep bir yerlere koymaya çalışıyorlar. Beni Bolu’ya sığdıramıyorlar. Kimileri Kocaeli’ye, kimileri de Ankara’ya sığdırmaya çalışıyor. Seçim döneminde de bir siyasi partiyi ziyaret etmemi de başka yönlere doğru çekebilirler. O açıdan hiçbir yere çekilmesine gerek yok. Eğer biz bir şey söyleyeceksek dobra dobra söyleriz.”

KENT MEYDANI PROJESİ’NE İLK SİYASİ DESTEK SAADDET’TEN

Kent Meydanı Projesi’ne ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, Kent Meydanı için hazırlanan iki projenin sunum aşamasında olduğunu belirtti. Başkan Yılmaz, bu iki projeyi önümüzdeki günlerde mimar ve mühendislerden oluşacak teknik bir heyet ile sivil toplum örgütlerine tanıtacaklarını açıkladı. Amaçlarının istişare içerisinde ortak bir noktada buluşmak olduğunu belirten Başkan Yılmaz, bu konuda kendilerine gelecek önerilere ise her zaman açık olduklarını bildirdi.
Bugüne kadar hiçbir siyasi partiden destek görmeyen Kent Meydanı Projesi’ne ilk destek Mehmet Koyuncu il başkanlığındaki Saadet Partisi’nden geldi. Koyuncu oluşturulması planlanan Kent Meydanı’yla ilgili şu açıklamada bulundu: “İyi olacağı kanaatindeyim. Şu an yaşanan sıkıntıların geçici olduğu inancındayım. Projenin hayata geçmesini Bolu için bir kazanç olarak değerlendiriyorum.”

Açıklamaların ardından Başkan Yılmaz ve Koyuncu başkanlığındaki partililer bir süre sohbet etti.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.