24 Ocak 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara4°C

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ…

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ…

24 Ocak 2011 Pazartesi 00:00

Araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu ölümün 18. yılında anılacak. Usta gazeteci için bu gün Uğur Mumcu Parkı'nda saat 12.30'da anma programı düzenlenecek.

Çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin katılacağı etkinlikte Uğur Mumcu'nun hayatı anlatılacak. Yapılacak anmayla ilgili CHP Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Aksu şu açıklamayı yaptı “Bugün Türkiye'nin aydınlık kalemi olarak kabul ettiğimiz Uğur Mumcu'nun aramızdan ayrılışının 18.yılını anmakta ve büyük üzüntü duymaktayız. Tarihe kara bir leke olarak geçen bu haince suikastın sorumlularının hala bulunamaması bizi derinden etkilemektedir. Hayatını bu ülkenin aydınlık geleceğine adayan değerli yazarımız yaşamı boyunca ülkemizin önemli sorunlarına değinmiş ve bu konularda değerlendirmelerde bulunmuştur. Düşünlerini her platformda cesurca dile getiren Mumcu bu düşüncelerinden dolayı karanlık güçler tarafından hedef tahtası haline getirilmiştir. Ancak bu Mumcu'yu yıldırmamış ve daha istekli bir şekilde karanlığın üzerine gitmesine neden olmuştur”

YAŞANANLARIN TÜMÜ FAŞİZMİN AYAK SESLERİDİR

Aksu açıklamasının devamında “Çok üzülerek söylüyorum ki Mumcu'nun o dönemde karşılaştığı hukuksuzluk, yolsuzluk, yoksulluk günümüzde de hız kesmeden devam etmektedir. Cumhuriyetin kazanımları olan ve bu halka ait olan stratejik kuruluşlar küresel sermayeye peşkeş çekilmektedir. Bunun yanında ülkenin bağımsız kuruluşları olan yargı ve üniversiteler etki altına alınmak istenmektedir. Bu ülkenin değerli aydınları gece yarısı baskınlarıyla gözaltına alınmaktadır. Ülke adeta korku imparatorluğuna dönüştürülmek istenmektedir. Bu yaşananların tümü faşizmin ayak sesleridir. Ancak bu yaşananlar bizi yıldıramayacak. Biz aydınlık geleceğin teminatı olan gençler olarak ülkemizde karanlık bir geleceğin yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Bu anlamda aydınlığın meşalesi olan Uğur Mumcu'yu unutmayacağız unutturmayacağız” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.