20 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

“İZZET BAYSAL CADDESİ TRAFİĞE KAPATILIYOR ”

“İzzet Baysal Caddesi trafiğe kapatılıyor ”

25 Ocak 2011 Salı 00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük tartışmalara rağmen “Büyük projem” dediği Kent Meydanı projesi hayata geçiyor. Dün Bolu TSO Toplantı Salonu’nda Kent Meydanı projesinin tanıtımı yapıldı. Yapılan sunumda konuşma yapan Başkan Yılmaz, Kent Meydanı projesinde bütün detayları gözden geçirdiklerini olası bir yanlışlığın ortaya çıkmaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Bolu projelendirilen yeni meydanıyla bambaşka bir görünüme kavuşacak. İçinde otoparkından tutun çeşitli sosyal aktivitelerin yer aldığı yeni alanlarıyla Bolu halkına hizmet verecek. Bolu’nun yeni yüzü olacak. Bolu’yu bambaşka bir kimliğe kavuşturacak Kent Meydanı projesiyle ilgili dün Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda sunum yapıldı. Sunumda konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu proje üzerinde hassasiyetle çalıştıklarını ifade etti. Toplantıya katılım yoğun oldu.

HERKESİN FİKRİNE İHTİYACIMIZ VAR

Yılmaz yaptığı konuşmada Kent Meydanı projesi bizim için çok önemli. Kent meydanında yanlış yapamayız yanlış yaparsak yüzyıllar sonra bize kızarlar küfür ederler. Bu konuda doğru işi yapabilmek için herkesin fikrine ihtiyacımız var. Şuanda size sunum aşamasına gelmiş bir çalışmayı sunuyoruz. Bu sunumun yolla alakası yoktur. Yolla ilgili çalışmayı çok profesyonel bir firma üstleniciliğini yaptı ve çalışmalarını gerçekleştirdi. Yapılan çalışmayla ilgili beş ayrı toplantı düzenlendi ve toplantıya katılanlardan yapılacak uygulamayla ilgili fikirleri alındı. Şehrin ulaşım Master Planı’nı içeren bu proje şuan uygulanmaya başlamıştır. Bu proje üzerinde çeşitli rötuşlarımız ve düzenlemelerimiz olacak” dedi.

KİRA BEDELİ BOLU HALKINA ÖDETİLİYOR

Yılmaz açıklamasının sonunda “Şuan en çok sıkıntılı olan konulardan bir tanesi İzzet Baysal Caddesi’dir. İzzet Baysal Caddesi Belediye Önü ile Valilik arasında sıkışmıştır. Bunu aşmak istiyoruz. Bunu açabilmek içinde yoğun çalışıyoruz. İzzet Baysal Caddesi bu yılsonunda trafiğe kapatılacak. Yılsonu itibariyle de yeni şekliyle trafiğe açılacak. Zaten Kent Meydanı projesinin bitimiyle de İzzet Baysal Caddesi’nde yapmayı düşündüğümüz Yeni düzenleme aynı zamana yetişmiş olacak. Yeni ulaşım döneminde İzzet Baysal Caddesi’nde de sadece bir araç yolu olacak öndeki araç durduğunda arkasındaki araçta durmak zorunda kalacak. O yola kimse girsin istemiyoruz. Sadece otobüsler yolu kullanabilecek. Hiç araç parkı olmayacak. Artık ticari merkezi biz İzzet Baysal Caddesi’nden farklı bir noktaya doğru yönlendirmiş olacağız. İzzet Baysal Caddesi’nde işyeri kiraları çok yüksek ve bu bedel Bolu halkına ödetilmektedir. Eğer biz ticaret merkezini farklı bir yere kaydırabilirsek bu işyeri kiraları makul noktalara doğru gelecektir. Bolu pahalı tabirinden Bolu kurtulmuş olacaktır. Bolu’nun ticari merkezini Paşaköy arterine doğru gittiğini görürsek meseleyi çözmüş oluruz” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.