23 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara2°C

BAŞKAN YILMAZ KİME “SİMİT ŞOVMENLERİ” DEDİ

Başkan Yılmaz kime “Simit şovmenleri” dedi

27 Ocak 2011 Perşembe 00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye tarafından hayata geçirilecek olan Kent Meydanı projesi sunumuna katılmayan ve Hükümet Meydanı’nın trafiğe kapatılmasını eleştirmek amacıyla çeşitli eylemler düzenleyen HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun ve il teşkilatını kast ederek “Simit şovmenleri” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı açıklamada iki gün önce gerçekleştirilen Kent Meydanı projesinin tanıtıldığı toplantıya katılmayan HAS Parti yöneticileri ile ilgili şu açıklamayı yaptı“Simit şovmenleri ve politikayı belediye başkanına sataşarak meşrulaştırmaya çalışanlar, konu ile ilgili soru soruyoruz cevap alamıyoruz diyenler, konuyla ilgili bilgi verirken yoklar. Onun için ağzımdan çıkan laflardan rahatsız olanlar var ya tam ağzımdan çıkan laf gibi hareket edenleri yaptığımız toplantıda göremedim” dedi.

BİR TEK MHP İL BAŞKANI KATILDI

Yılmaz açıklamsını şu şekilde sürdürdü “Bütün sivil toplum örgütlerine ve siyasi partilere ve yöneticilerine özellikle tek tek davetiye göndermiş olmamıza rağmen siyasi partilerden bir tek MHP il başkanı katıldı. AK Parti kendi partimiz olduğu için onun katılımını saymıyorum. Diğerlerinin hiç biri gelemdi. İşte Bolu’da siyasetin durumu siyasetçinin kalitesi, siyasetin gerçekle alakası ve şovmenlikle alakasının durumu ortadadır. Maalesef ülkemizin de ve Bolumuzun da sıkıntısı budur.

SİMİT ŞOV YAPACAĞINA FİKRİNİ BEYAN ET

Yılmaz açıklamasının sonunda “Eğer bir konuda bir fikrin varsa ve sen orda haftalardır simit şov yapacağına gelirsin Kent Meydanı’yla ilgili yaptığımız toplantıya katılırsın bir fikrin varsa beyan edersin ama fikirsiz adamsan şovlara devam et” dedi. Yılmaz’ın yaptığı eleştirilerle ilgili HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun’un nasıl bir cevap vereceği ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.