27 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara3°C

FATİH METİN;“GECE GALİBİYETLERİNE HAZIR OLUN”

Fatih Metin;“Gece galibiyetlerine hazır olun”

02 Şubat 2011 Çarşamba 00:00

AK Parti Milletvekili Fatih Metin, röportajımızın son bölümünde Boluspor’la ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı

 

Fatih Metin’le sürdürdüğümüz röportajın son bölümüne Spor Servisinden Sorumlu arkadaşımız Servet Yılmaz’da katıldı.

 

RÖPORTAJ: ZEKİ ERCİVAN- SERVET YILMAZ

 

Siz Boluspor’u yakından takip ediyorsunuz. Yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları başarılı buluyor musunuz? Boluspor’un şampiyon olacağına inanıyor musunuz?

 

Boluspor’umuzun çıkışının başladığı yönetimde olma onurunu yaşayan bir insanım. Yani Necip Bey’in başkan olarak göreve geldiği ilk yönetimde olan ve üç sene o arka arkaya gelen şampiyonlukları yönetimde yaşayan kişiyim. Dolayısıyla milletvekili olduktan sonra her ne kadar Boluspor yönetiminden ayrılsam da, milletvekili olarak aynı manevi desteği vermeye devam ediyoruz. Ve şu ana kadarki başarılarından da gurur duyuyoruz. Şu anki yönetimde çok başarılı. Tabi bu geçmişten gelen bir süreç. Önemli olan yakalanmış olan bu kurumsal yapıyı devam ettirebilmekti. Şu anki yönetimde bu yapıyı devam ettirebiliyor. Emin Bey, olması gerekenleri yapıyor. Üzerinde başka sorumluluklar olmasına rağmen, Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı gibi önemli sorumlulukları olmasına rağmen Boluspor gibi çok önemli noktada olan bir takımın başında ciddi bir emek sarf ederek bulunuyor. Ama tabi ki futbol, siyaset zemini gibi çok nankör bir zemin. Anlık bazı şeyler sizin dışınızda gelişir. Önemli olan burada sürdürülebilirliği yakalamaktır. İşte Boluspor bunu başarmıştır. İnşallah ben bunu çok olumlu görüyorum. Bu havayı çok sağlam bir biçimde, birlik ve beraberliği ve çeşitli yaşanan sıkıntıları hep beraber atlatarak sürdürülebilirliği devam ettirmemiz lazım. Bank Asya Ligi bunu çok iyi ortaya koydu. Bank Asya Ligi sürprizlere çok çok açık bir lig. Puan sıralamasına baktığımızda ilk ondaki takımların tümünün şampiyonluk şansının olduğunu açık şekilde görebiliyoruz. Bu geçmiş yıllarda ilk beş için geçerliydi ama son yıllarda 10’a kadar indi. Bu Bank Asya Ligi kalitesinin göstergesidir. Bu başarı Anadolu takımlarına da yansımış ve Anadolu takımları başarıdan başarıya koşmaktadır. O nedenle Boluspor’un da gelişen bu zaman içerisinde mevcut takımlara baktığımızda birikim açısından Bank Asya Ligi’ndeki tecrübe açısından ve bunu Süper Lig’e taşıma açısından en başarılı takım olduğu inancındayım. Bunu Boluspor taraftarı olduğumdan ya da Boluspor sevgimden dolayı söylemiyorum. Gerçekçi olarak konuşuyorum. Çünkü netice itibariyle iki play off oynamış ve birinden de finalden dönmüş bir takımız. Diğer takımları da takip ediyorum. Özellikle de hücum da diğer takımlara oranla çok iyi olduğumuz bir yıl. Savunmadaki sıkıntılarımızı aştığımız takdirde rahatlıkla şampiyonluğa ulaşacağımız inancındayım. Benim taraftar olarak gözlemim bu. İnsanların görüşleri farklı olabilir. Ben savunmada birtakım eksikliklerimizin olduğu kanaatineyim. Savunma tedbirlerimizi ön planda tutarsak, hücumda sıkıntımız olduğu inancında değilim. Çünkü hücumda çok kabiliyetli ve oyunu değiştirebilecek oyuncularımız var. En fazla gol atan takımız ama bu kadar gol atan bir takımın da bu kadar fazla gol yememesi lazım. Bizim gol atmakta sorunumuz yok. Ama savunmada, gol yememe noktasında biraz daha dikkatli davranırsak, daha rahat galibiyetler peş peşe gelecektir.

 

Bir de işin enteresan tarafı deplasmanda daha iyiyiz. Bu da şansımızı arttırıyor. Çünkü bir takımın şampiyon olması için malumunuz deplasmanda iyi oynayacaksınız ve iyi sonuçlar alacaksınız. Çünkü kendi sahanızdaki saha ve seyirci avantajınızı iyi şekilde kullanıyorsunuz. Bunun en iyi örneklerinden biri de Mersin İdman yurdu maçıdır. Son altı dakikada sahanızda maçı çeviriyorsunuz ama bunu deplasmanda yapamazsınız. Ben şampiyonluğu uzak görmüyorum. Ligin son beş haftasında bunu ben hissettim. Aradaki puan farkları kağandı ve şu an kafa kafaya mücadele var. Takımları değerlendirdiğimizde istikrarı en iyi yakalamış takım olarak kendimizi görüyorum. Bay geçtiğimiz bu hafta iki önemli rakibimiz puan kaybetti ve biz oynamadan kazandık. Bundan sonraki maçlarda ben takımımızın başarılı olacağına inanıyorum. Tek handikabımız kafaya oynayan iki takıma Bolu’da yenilmemiz ve onlarla ikinci yarı da deplasmanda oynayacak olmamız. Umarım artık o maçlara da özel bir önem verilir ve hazırlanılır. Orada bu maçları alırsak, şampiyonluğu rahat biçimde kazanırız. Ben bu yarışın son ana kadar devam edeceğine inanıyorum. Puan durumu da onu gösteriyor. O nedenle taraftarımıza ve kamuoyuna şu hatırlatmada bulunuyorum. Bu dönemde yaşanacak aksiliklerin kesinlikle üzerinde durmadan birlik ve beraberlik içerisinde geçirelim ve takımımıza olan desteğimizi devam ettirelim. Ben inanıyorum ki bu anlayışla devam ettiğimiz takdirde olumlu neticeyi alacağız.

 

Bolu Atatürk Stadyumu’nun çalışır hale getirilmiş olmasına rağmen halen devreye sokulamayan ışıklandırmayla ilgili Boluspor yönetim kurulunun sizden bir talebi oldu mu? Takım şampiyonluğa koşarken, Boluspor taraftarları artık gece maçı seyretmek istiyor. Bu anlamda Atatürk Stadyumu’nun ışıkları ne zaman yanacak?

Yönetimin bu konuda bir talebi olmadı. Ama olması da gerekmiyor. Geçen haftalar içerisinde kamuoyuna yansıyan yanlış bir bilgilendirme oldu. Bu da bizi rahatsız etti. Hem SMS, hem de mailime gelen mesajları inceledikten sonra yanlış anlaşılmayla ilgili olarak iki taraftar derneğimizi de ziyaret ettim. Taraftar derneklerimize bilgiler aktardım. Onlarda anlayışla karşıladılar. Buradaki problem ödenek problemi değil. Ama ödenek problemi gibi yansıtıldı. Sanki Gerede’ye kaynak aktarılıyor da, aynı orandaki kaynak neden Bolu’ya ayrılmıyor diye. Ama kaynak olmasa hâlihazırdaki sistemin çalışır durumda olması mümkün değil zaten. Şu an hazır bir sistemimiz var. Bürokratik yanlışlıklar neticesinde burada yaşadığımız bir mağduriyet söz konusu. Ama bunu da çözmek üzereyiz. Bu süreç içerisinde özellikle çaba sarf ettim ve beklenenden de önce bunu çözme noktasına geldik. Bunu da taraftarımıza müjdeleyebilirsiniz. Mevsim şartları anlamında beklenenden de erken bu işi çözeceğimize inanıyorum. Çünkü görüşmelerimizde de son aşamaya geldik. İnşallah kısa zaman içerisinde gece galibiyetleriyle devam edeceğiz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.