19 Şubat 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

ÇETİN CANBAZOĞLU’NDAN KEREM MİSALİ YAZI

Çetin Canbazoğlu’ndan kerem misali yazı

02 Şubat 2011 Çarşamba 00:00

Ağır Ceza Hakimi Çetin Canbazoğlu, Facebook'ta kişisel sayfasında yargı reformunu eleştirerek, "Biz hakimlere kafa gerekmeyecek. Çünkü, hür fikre, hür vicdana, hür irfana ihtiyacımız kalmayacak. Her irfana sahip birileri çıkıp adalet adına karar verecek. Her biri 'Tekbir Center' dan alınmış" dedi.

Çetin Canbazoğlu, 12 Eylül'de yapılan referandum öncesi Facebook'taki kişisel sayfasında en büyük nimeti olan hür ve özgür iradesi ile vicdanının elinden alınmak istediğini, "Bundan böyle, kolu- kanadı kırılmış 'bağımlı ve cüce' bir yargının mensubu olarak siyasi iktidarların 'robotu' haline getirilmek isteniyorum" diye yazarak dikkatleri üzerine çekmişti. Yazısının ardından Facebook'ta arkadaş sayısı artan, aynı zamanda amatör fotoğraf sanatçısı olan Çetin Canbazoğlu yeni yazılar yayınladı. Canbazoğlu dün yayınladığı yazısında ise yargı reformu bitince hakimlere kafa gerekmeyeceğini belirtti

Çetin Canbazoğlu'nun "Kerem Misalı" başlıklı yazısı şöyle: "Şu yargı reformu bitince, biz hakimlere 'kafa' gerekmeyecek. Çünkü, hür fikre, hür vicdana, hür irfana ihtiyacımız kalmayacak. Bizim yerimize her fikre, her vicdana, her irfana sahip birileri çıkıp, adalet adına karar verecek. 'Tekbir Center' dan alınmış, fikir marka gömlek, vicdan desenli kravat, irfan tarzı ceket, ve yeni nesil cübbe hakimlere yetecek! Zira, boynumuzdan yukarısı bize lazım olmayacak; Olsa da 'kıldan ince' olacak. Oysa, o 'fikri hür', 'vicdanı hür', 'irfanı hür nesiller' yetişmesini ne çok istiyordu! Yetiştiler işte. Bu gidişle, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür hakimler var ya kıyıda köşede kalan, biraz kül, biraz duman kerem misali yanan. O biziz işte"
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.