18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara16°C

KIZILAY PARKI’NA TALİP Mİ VAR?

Kızılay Parkı’na talip mi var?

03 Şubat 2011 Perşembe 00:00

Yeni Sayfa 2

Bolu’da hiç kuşkusuz son günlerde en çok tartışılan konu Kent Meydanı Projesi. Kent Meydanı Projesi’nin nasıl olacağıyla ilgili kişi ve kurumlar görüş bildiredursun, Kızılay Parkı ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Bolu’nun dikkatle takip ettiği ve sonucunda nasıl bir projenin ortaya çıkacağını merakla izlediği Kent Meydanı Projesi’ne iki firma talip oldu. Bu firmalardan biri Yılmaz Becikoğlu’na ait Becikoğlu Group, diğer firma ise Türkiye’de ve Dünya’da giderek yaygınlaşan Burger King markasını içine alan TAB Gıda A.Ş. Her iki firmanın Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda Kent Meydanı ile ilgili sundukları avan projelerin sunumunda Kızılay Parkı, Mülkiyeti İl Özel İdare’ye ait olduğu için yer almadı.

KESİNLEŞEN BİR DURUM YOK

Kent Meydanı Projesi dışında kalan Kızılay Parkı ile ilgili sürpriz bir gelime yaşandı. Kent Meydanı düzenlemesine talip olan Becikoğlu Group’un Kızılay Parkı’na otel ve alışveriş merkezi yapmak için İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ile görüştüğü öğrenildi. Kutlu yapılan görüşme ile ilgili gazetemize verdiği demeçte “Bize bu konuda bir teklif gelmiştir. Biz mülkiyeti İl Özel İdare’ye ait olan alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Biz hiçbir zaman girişimcinin önünde bir tavır sergilemedik. Alanla ilgili doğru bir proje olursa bu projeyi değerlendirmek isteyen girişimcinin yanında oluruz. Ancak bu konuda kesinleşmiş bir durum yoktur” dedi.

İDARE GERİ ADIM ATMIŞTI

Kızılay Parkı’nın değerlendirilmesi için geçmiş dönemde İl Özel İdare tarafından çok katlı bir yapı oluşturmak için avan proje çalışmaları yapılmış ancak kamuoyu tarafından gösterilen tepkiler ve meslek odalarının konuyla ilgili olumsuz görüş beyan etmeleri sonucunda idare bu girişim için geri adım atmıştı. Becikoğlu Group’un talip olduğu alana kamuoyunun nasıl bir tepki vereceği ise merak ediliyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.