20 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

ERHAN BEYKOZ; “DELİ OLMASA İŞ YAPAMAZ”

Erhan Beykoz; “Deli olmasa iş yapamaz”

07 Şubat 2011 Pazartesi 00:00

Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz’un dilek ve temenniler bölümünde yaptığı konuşma toplantıya damgasını vurdu. Beykoz yaptığı konuşmada Sümer Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kahruman’la ilgili ilginç bir tespit yaptı.

 

Gerçekleşen toplantıda komisyon raporları değerlendirildikten sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Dilek ve temennilerde söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz “Geçtiğimiz yıl ilkini yaparak Bolu eğitimine katkı sağlamak için dağıtılan diz üstü bilgisayarlarla ilgili çalışmanın yenisini gündeme getirdik. Zannedersem 760 kadar öğrenci kardeşimize, eğitimlerine destek vermek amacıyla diz üstü bilgisayar vermek üzere karar alındı. Aldığım bilgilere göre henüz bunun ihalesi yapılmadı ve öğrencilerimize bu bilgisayarlar verilmedi. Bu konuyla ilgili bilgi rica ediyorum”

 

ARKADAŞIMIZI KUTLUYORUM

Beykoz açıklamasının devamında “Şehir içindeki MOBESSE’lerden yüzde 30 bir katkı alınması konusunda ilgili yasaya bir madde konulmuş. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse bu diğer belediyeler gibi Bolu Belediyesi içinde ciddi bir gelir olacaktır. Umarım gerçekleşir. Trafik akışını sağlayan Belediyenin de bu anlamda bir girdisi olur diye düşünüyorum.

Bundan yaklaşık 15 gün evvel Ak Mercan şirketiyle Bolu Belediyesi arasında bir tartışmanın olduğunu öğrendim. Bu konuda ilgili arkadaşımızın duruşunu sonuna kadar destekliyorum. Bolu Belediyesi’nin tutup da vermeye çalıştığı yada vermek için direttiği Bolu Belediyesi aracını almak istememesi karşısında ilgili daire müdürü arkadaşımızın Belediye’nin ve Bolu Halkı’nın menfaatlerini savunmak adına Bolu Belediyesi’nin alacağı yüzde 30-40 değer kazanacak belediye aracının temizlik firmasına vermesi karşısında yaşanan tatsızlık, ben net olarak şunu söylüyorum bu arkadaşımızı öncelikle kutluyorum. Aylık 30 Bin Lira yıllık 360 bin lira gibi bir rakam edecektir. Bu da Bolu Belediyesi için ciddi bir rakam olacaktır. Tebrik ediyorum, arkadaşımızı da kutluyorum”

 

BOLU’NUN EN ÇALIŞKAN MUHTARI

Beykoz açıklamasının sonunda “Sümer Mahallesi’nde sokakların açılmasıyla Sümer Mahallesi ciddi nefes almaya başladı. Bence Sümer Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kahruman Bolu’nun en çalışkan muhtarı diye düşünüyorum. Hafif deli ama deli de olmasa iş yapamaz diyorum. Kaldırımların seviyelerinde farklılıklar var. Kışın yapıldığından olsa gerek. Rögar kapaklarının kırıldığını gördüm. Bu konuda ilgili firmanın dikkati çekilirse de sevineceğim. Bolu’ya gelenlerin ayrıldıktan sonra Bolu’yu hatırlamalarını sağlamak için kitapçığımız var. Benim ricam küçük kitapçıklara bir harita bastırıp, bunu da içine koyarsak, gelenler bu sayede kaybolmazlar. Saraçhane Cami’nin oradaki köylü pazarıyla ilgili daha önce bir rica da bulunmuştum. Önde kalan satıcıların arkada kalanlardan daha fazla satış yaptıkları hususunda bir serzeniş var. Çift taraflı kullanılabilen bir yer yapılması gerektiğini düşünüyorum. Böylelikle bu rahatsızlığı giderilebileceğini düşünüyorum. Bolu Belediyesi’nin vatandaşlardan gelir sağladığı veznelerde bir yenilik yapılmasını, oraya gelen insanların daha rahat oturup sıra bekleyebilecekleri, rahat ödeme yapmalarını sağlayacak vezneler oluşturulmalı. Bu konuda hassasiyet gösterilmesini diliyorum” dedi.

 

BİLGİSAYARLAR GELDİ

Beykoz’un yaptığı açıklamalarla cevap veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, öğrencilere dağıtılacak bilgisayarların ihalesinin yapılıp temin edildiğini ve bilgisayarların Bolu Belediyesi’nde olduğunu söyledi. En kısa zamanda öğrencilere bilgisayarların dağıtılacağını söyledi. Yılmaz, Akmecan şirketi ile ilgili gerekli düzenlemeleri ilerleyen günlerde yapılacağını söyledi. Beykoz’un gündeme getirdiği konularla ilgili Başkan Yılmaz, gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.