18 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

AKPINAR MAHALLESİ MUHTAR MUSTAFA ŞENGÜLEÇ: “TARİHİ HAYRATI YIKMIYORUZ, RESTORE EDİYORUZ”

Akpınar Mahallesi Muhtar Mustafa Şengüleç: “Tarihi hayratı yıkmıyoruz, restore ediyoruz”

09 Şubat 2011 Çarşamba 00:00

p>Tarihi Akpınar Hayratı’nda gerçekleştirilen çalışmaların yıkım çalışması olmadığını belirten Muhtar Şengüleç, hayratın restore edildiğini ve üzerine muhtarlık hizmet binası inşa edildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde tarihi Akpınar Hayratı’nda gerçekleştirilen çalışmalar, ‘Tarihi hayrat yıkılıyor mu?’ sorusunu akıllara getirmiş ve konu kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Konuya ilişkin bilgi vermek üzere açıklamalarda bulunan Akpınar Mahallesi Muhtarı Mustafa Şengüleç, gerçekleştirilen çalışmaların yıkım amaçlı olmadığını söyledi.
Tarihi hayratın restorasyonu için mevcut çalışmaların başlatıldığını ifade eden Muhtar Şengüleç, yaptığı açıklama da şunları söyledi: “Dedelerimizden ve ninelerimizden günümüze gelmiş olan hayratın yıkılması gibi bir durum söz konusu değil. Bizim amacımız hayratı tarihe uygun biçimde restore etmektir. Şu an hayratın çatı kısmı kaldırıldı. Hayratın üzerinde muhtarlık binası oluşturulacak ama alt kısımdaki hayrat modernize edilecek ve çatı kısmına güneş enerji sistemi kurulacak.”

HAYRATTA YAKIT SORUNU ORTADAN KALKACAK                                                                                        Çalışmalarda güneş enerji sisteminin kurulması sayesinde hayratta yakıt sorununun da yaşanmayacağını kaydeden Muhtar Şengüleç, “Kurulumu gerçekleşecek güneş enerji sistemi sayesinde yakıt sorunu da ortadan kaldırılacağı gibi sıcak su imkânı da mahalleli vatandaşlara sağlanacak. Yakıt kullanımı olmayacağı için bu nedenle kaynaklanan çevre kirliliği de bertaraf edilmiş olacak.” dedi.
Çalışmalarda hayratta sadece gerekli tadilatların yaptırılacağını dile getiren Şengüleç, hayratın üzerinde oluşturulacak kütük ev şeklindeki muhtarlık binası sayesinde mahalleli vatandaşlara daha iyi koşullarda hizmet sunmayı amaçladıklarını söyledi. Şengüleç, son olarak, sürdürülen çalışmaların 15-20 gün içerisinde tamamlanacağı bilgisini vererek açıklamalarını tamamladı.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.