22 Nisan 2019
  • Bolu-3°C
  • İstanbul4°C
  • Ankara-1°C

FIRKA TEPESİ YOK MU OLACAK?

Fırka Tepesi yok mu olacak?

11 Şubat 2011 Cuma 00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun araç parkı sorununu çözmek için büyük bir projeye start verdi. Yılmaz yaptığı açıklamada yılsonuna kadar Bolu’da “Fırka Tepesi” olarak bilinen tepeyi oyarak katlı otopark yapacaklarını söyledi.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Büyük Cami Mahallesi'nde Parti Sokak'la İl Kültür Turizm Müdürlüğü arasında Bolu'da Fırka Tepesi olarak bilinen tepe için otopark çalışmaları başlıyor. Yapılacak proje çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Allah nasip ederse bu kış ayına kadar ön hazırlıklarımızı bitireceğiz. Kültür sitesinin altından belediye önüne kadar tepe tamamen kaldırılacak. Yani oradaki tepe yok olacak. Yılsonunda bu durumu göreceksiniz. Belediye önünden yürüye yürüye hale geçilebilecek. Bu kışın bu işin planlamasını yapıyoruz. Kışın hafriyat yapacağız baharla birlikte inşaata başlamış olacağız. Orada katlı otopark olacak. Bin ile bin beş yüz araçlık bir otoparkın olacağını tahmin ediyorum. Bu konuda mimar ve mühendisler gerekli çalışmalarını yürütüyorlar. Bu bizim çok hayal ettiğimiz projelerimizden birisi olduğu için bazen bu projeyi anlatmakta güçlük çekebiliriz. Vatandaşımız belki bizi bu konuda anlamayabilir”

FIRKA TEPESİ FIRKA TEPELİĞİNİ KORUYACAK
Yılmaz açıklamasının devamında “Çevreye ve yeşile karşı duyduğumuz saygıyı koruyoruz. Düşündüğümüz şekilde otopark çalışması sona erdiğinde otoparkın üzerinde daha önce olduğu gibi ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Eski Fırka Tepesi Fırka Tepeliğini koruyacak. Bina bitince de belediye önünden hal pazarına yürüyerek gidebileceksiniz” dedi.

BİZ BOLU'NUN HİZMETKARIYIZ
Yılmaz Bolu'nun hizmetkarı olduğunun altını çizerek açıklamasının sonunda şunları söyledi “Tepeyle ilgili Yüksek Anıtlar Kurulu'nun kararı doğrultusunda Müze Müdürlüğü tarafından yapılan kurtarma kazıları sona erdi. Yapılan çalışma sona erdiği için kuruldan bizim çalışma yapabilmemiz için izin çıkmıştır. Şuan herhangi bir sorun bulunmuyor. İnşallah düzgün bir çalışma gerçekleştirerek Bolu'ya yeni bir hizmet alanı daha kazanmış olacağız. İlimizdeki en büyük sorunlardan biri olan trafik sorununu neredeyse merkezdeki yoğunluğu yok edecek seviyede bir çalışma gerçekleştireceğiz. Biz Bolu halkının hizmetkârıyız Bolu halkına yakışan en iyi hizmet kalitesini arttırarak gece gündüz demeden onlara için çalışmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.