19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

“BENİM NİYETİM AĞABEYLİK YAPMAK”

“Benim niyetim ağabeylik yapmak”

12 Şubat 2011 Cumartesi 00:00

Kılıçarslan Mahallesi’nde AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hasan Kanca tarafından yaptırılan sosyal tesisin açılışında, AK Parti’de yeni dönemle ilgili yapılan yorumlar hakkında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın “Benim niyetim ağabeylik yapmak” dedi.

Haber: Zeki Ercivan-Mehmet Korkusuz

Ömer Sayın yaptığı açıklamada “1989 yılından bu yana aralıksız olarak 22 yıldır siyaset yapıyorum. Yönetim kuruluyla ilgili olarak kamuoyunda farklı düşünce ve yorumlarla karşılaşıyoruz. Mevcut AK Parti İl Yönetim Kurulu’nu değiştirip değiştirmeyeceğim konusunda net karar verebilmiş değilim. Ona yapacağımız toplantının sonrasında karar vereceğiz. Yeni isimler var mı, yok mu bunları tartışmıyoruz. Yönetim değiştirilse dahi mevcut yönetimden isimler yeni yönetimde olabilir. Yeni isimleri ancak devam etmeme kararı aldığımız takdirde inceleyeceğiz” dedi.

EKİBİMLE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ
Sayın açıklamasını şu şekilde sürdürdü “AK Parti’de hakkımdaki yeni dönem yaklaşımlarını kabul etmiyorum. Çünkü bu bayrağı bir arkadaşımız bıraktı. Ben de arkadaşlarımdan aldığım bu bayrağı daha ileriye götürmeye çalışacağım. Ve bunun için de elimden gayreti göstereceğim. Bunu yaparken de elbette ki tek başıma olmayacağım. Hiçbir iş tek başına yapılmıyor. Ekibimle beraber birlik ve beraberlik içerisinde partimizin hedeflerine, ülkemizin ulaşmak istediği noktalara inşallah hızlı adımlarla devam edeceğiz. Önümüzde önemli bir seçim var ve yaklaşık 4 ay gibi kısa bir süre kaldı. Öncelikle önce bu süreci başarıyla tamamlamayı ve seçimlerden yeniden büyük bir zaferle ayrılmayı planlıyoruz. Ve Bolumuza en iyi hizmetlerin kazandırılması konusunda elimizden gelen gayretleri göstereceğiz”

İKTİDAR PARTİLERİ İCRAAT PARTİLERİDİR
Sayın açıklamasının devamında “Beni bu göreve layık görenlerin benden öncelikli beklentisi teşkilata ağabeylik yapmamdır. Çünkü AK Parti yeni bir parti. Yaklaşık 10 yıllık parti. Birçok yeni arkadaşımız katıldı AK Parti’ye. Bu katılan arkadaşlarımız, katılır katılmaz iktidar mensubu bir partili oldular. İktidar partilerinin çok önemli sıkıntıları olur. Çünkü iktidar partileri icraat partileridir. Vatandaşımızın ihtiyaçlarını gidermek durumunda olan partidir. Özellikle 10 yıl öncesini değerlendirirsek, o dönemler çok yoğun işsizliğin, aşsızlığın olduğu dönemlerdi. O nedenle insanlarımız yoğun baskılar altında kaldılar. Bizler geçmişteki deneyimlerimizde siyaset yolunun çok tozunu yuttuk. Bütün harcanması gereken emeğini harcadık. Olunması gereken yerlerinde olduk.

Koltuğumuzun birinde radyo, birinde televizyon sıkıştırıp öyle siyaset yapmaya çalıştık. Köylerimizi karış karış dolaştık. O günlerden bugünlere baktığımızda neredeyse inanılması zor gibi görünüyor. Benden en çok beklenen ağabeyliği en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Mevcut birlik ve beraberliği daha da güçlendirmeye çalışacağım. Çünkü AK Parti başarılı olmuş bir parti. Başarıyı paylaşmak her zaman kolay olmuştur. Allah korusun bir başarısızlık olduğunda onu paylaşmak çok zordur. Ancak birlik ve beraberliği sağlayabilen teşkilatlar başarısızlığı paylaşabilir. Biz bugüne kadar bir başarısızlık yaşamadık, İnşallah bundan sonra da yaşamadık. Ufak tefek aksaklıkları da bünyemiz içerisinde gidermeye çalışacağız” dedi.

BEN AK PARTİ İÇİNDE EYYAMCILAR VARDIR DİYEMEM
Sayın açıklamasının sonunda gazetemizin köşe yazarı Yüksel Gültekin’in kendisiyle ilgili yazdığı köşe yazısıyla ilgili olarak “Yapılan değerlendirmelere saygıyla yaklaşıyorum. Ama ben AK Parti içinde Eyyamcılar vardır diyemem. Ama AK Parti çok büyük bir parti. Sokağa çıktığımızda her iki kişiden birinin oy verdiği bir parti AK Parti. Bu kadar büyük bir partiyi kontrol etmek elbette ki kolay değil. İçinde kötü niyetli insanlar mutlaka olacaktır, menfaatçiler olacaktır. Bunları geçmişte de yaşadık. Başka partilerde de gördük. Böyle insanların AK Parti’ye sızmaya çalışmaları çok doğaldır aslında. Bizim yapmamız gerek şu aslında. Biz insanımızı iyi yetiştireceğiz. Çöpçü de insandır, Cumhurbaşkanı da insandır. Biz böyle davrandığımız sürece çöpçüsü de, Cumhurbaşkanı da işini çok iyi yapacaktır. Bu çok önemli bizim açımızdan. Benim bu teşkilata yapmak istediğim yaşımla, bilgimle, birikimimle, siyasi tecrübemle iyi bir ağabeylik yapmaktır. Ben sadece başkanlık yapmaya değil, ağabeylik yapmaya geldim” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.