25 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul16°C
  • Ankara15°C

ANKET DEVAM EDİYOR…

Anket devam ediyor…

12 Şubat 2011 Cumartesi 00:00

“Kent Meydanı nasıl şekillenmeli?” Tartışması farklı farklı kurumlarda, platformlarda süredursun Bolu Gündem’in okurlarına sorduğu “Kent Meydanı nasıl olmalı?” anketi de devam ediyor.

Bolu Belediye Başkanı ve siyasi parti il başkanlarını bir araya getiren Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC)’nin toplantısına da damgasını vuran “Kent Meydanı” tartışması daha uzun süre Bolu gündemindeki yerini koruyacağa benziyor. Çünkü Bolu Gündem’in anketinden de anlaşılacağı üzere, meydanın nasıl olması gerektiği konusunda görüşlerde henüz netlik yok. 11 Şubat itibari ile anketimize 2 Bin 166 okuyucumuz katıldı. Bolu Gündem okuyucularından Yüzde 41’i Kent Meydanının eski haline dönmesini istiyor. Bu önemli bir yüzde. Buradan anlaşılan önemli bir kesim Bolu Belediyesi’nin projesini desteklemiyor.

İKNA TURLARINA SÜRAT VERMELİ
Meydan tamamen yeşil alan kalmalı diyenlerin oranı ise yüzde 16. Meydan eski haline dönsün, meydan tamamen yeşil alan olarak kalmalı diye görüş bildiren okurlarımızı aynı kategoride değerlendirirsek yüzde 57 gibi net bir çoğunluğa dönüşüyor. Proje bazlı değerlendirmelerinde bulunan vatandaşların toplamı ise yüzde 43’te kalıyor. Buradan çıkan sonuç, Bolu Belediyesi Kent Meydanı projesine sokaktan vatandaştan destek almak istiyorsa projelerini daha çok paylaşmalı, ikna turlarına sürat vermeli. Yüzde 57 çoğunluk Kent Meydanı ile ilgili mevcut veya olası projelere destek vermiyor. Bolu Gündem anketi devam ediyor.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.