25 Mart 2019
  • Bolu-4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara-2°C

‘'AŞIKSAN VUR SAZA, ŞOFÖRSEN BAS GAZA'' TARİH OLUYOR

‘'Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza'' tarih oluyor

15 Şubat 2011 Salı 00:00

Yeni Türk Ticaret Kanunu bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni Türk Ticaret kanunun yürürlüğe girmesiyle toplumda alışkanlık haline gelmiş hatta bize özgü olan birçok şey artık eskisi gibi olmayacak.

Türk milletinin yaratıcılığı kuşkusuz her alanda kendini ortaya koyuyor. Yıllardır özellikle uzun karayolu yolculuklarında karşımıza çıkan ve Türk milletinin parlak bir eseri olan kamyon arkası yazıları artık tarih oluyor. Bu gün Resmi Gazete'de yayımlanan Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre artık bu tip yazılar araçlarda yer almayacak.

YÖNETMELİKLE DÜZENLENECEK

Yeni düzenlemeye göre toplu taşım araçlarının dış yüzeyinin de sade bir görünümde olması gerekecek. Kamyon ve dolmuşlarda sık görülen ''Kamyon çeker 10-20 ton, gönlüm çeker Paris Hilton'', ''Rampaların ustasıyım, gözlerinin hastasıyım'', ''Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza'', ''Aşk çekenin, yol gidenin'', ''Yaklaşma toz olursun, geçme pişman olursun'', ''Sollama beni, mahcup ederim seni'' şeklindeki yazılar kaldırılacak. Yolcu taşımacılığıyla ilgili hükümlerin nasıl uygulanacağı, Ulaştırma Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.