24 Nisan 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C

MHP OTURUMA NEDEN KATILMAMIŞ?

MHP OTURUMA NEDEN KATILMAMIŞ?

16 Şubat 2011 Çarşamba 00:00

Geçtiğimiz hafta siyasi parti il başkanları ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kent sorunlarını tartışmak ve değerlendirmek için Belediye Yeni Nikah Salonu'nda bir araya geldi. Bir Has Parti ve MHP il başkanlarının toplantıya katılmaması akıllarda soru işareti bıraktı. Bu konu ile ilgili toplantıya katılmayan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sabri Şatıroğlu dün parti binasında basın açıklaması yaptı.

Türkiye'de ilk defa bir ilde belediye başkanı ve siyasi parti il başkanları bir araya gelerek kent sorunlarını değerlendirdi. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği ve hararetli tartışmaların yaşandığı toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi göstermişti. Başkan Yılmaz, siyasi parti il başkanlarından gelen soruları yanıtladı ve kamuoyunda merak edilen konular hakkında ayrıntılı açıklamalar yapmıştı. Bir kaç il başkanın toplantıya katılmaması akıllarda soru işareti bıraktı. Bu konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sabri Şatıroğlu dün parti binasında basın açıklaması yaptı. Şatıroğlu açıklamasında şöyle başladı,”7 Şubat 2011 tarihinde Belediye Nikah Salonu'nda Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyetinin organizasyonu ile Bolu'da bulunan Siyasi Partilerin İl Başkanları Belediye Başkanımızın oturumu vardı. Köroğlu Gazeteciler Cemiyet Başkanı Hüseyin Aykan aradı davet etti. Bende bu davete mazeretlerimi ve sebeplerini sunarak katılamayacağımı belirttim. Katılmadım çünkü Belediye Başkanımızın sözleri ve üslubu ile Siyasi Parti İl Başkanlarına atıfta bulunduğu sözlerden dolayı bu toplantıda bulunmadım” dedi.

“Milliyetçi Hareket Partisini küçük düşüreceğinden bu toplantıya katılmadım”

Şatıroğlu konuşmasının devamında şöyle konuştu,”Sayın Belediye Başkanımız daha önceleri 'Siyasi Parti İl Başkanları benim muhatabım değil' dedi. Daha sonra İl Başkanları soytarılık yapmasın diyerek basına demeç verdi. Bu toplantıya katılmam Sayın Belediye Başkanımızın sözlerini kabul etmiş olacağından ve Milliyetçi Hareket Partisini küçük düşüreceğinden bu toplantıya katılmadım. Kesinlikle basın cemiyetlerine bir tepki veya tavrımın olduğundan değil sadece ve sadece Belediye Başkanın İl Başkanlarına küçültücü rencide edici sözlerinden dolayı katılmadım. Bolu'nun geleceğinin görüşüleceği bu toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi'nin tabii söyleyecek sözleri, ön görüşleri vardır. Milliyetçi Hareket Partisi bir fikir, bir düşünce bir aksiyon partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi Bolu'nun geleceğine yön verecek Bolu halkının refah ve mutluluğunu sağlayacak görüş ve düşüncelere sahiptir. Bu toplantıya katılmamamın nedeni basına olan tavrım değil Belediye Başkanın sınır tanımayan üslubudur” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.