20 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara-3°C

DÜŞMAN ÇATLATIYORLAR

Düşman çatlatıyorlar

18 Şubat 2011 Cuma 00:00

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, göreve gelir gelmez verdiği demeçte CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu ile tanışıklıklarının belediye başkanlığı döneminden geldiğini, kendisine ve düşüncelerine saygı duyduğunu ifade etti. Karakaşoğlu Sayın'ın yaptığı değerlendirme ile ilgili duygularını şu şekilde ifade etti “Ben Ömer Bey'i Yeniçağa Belediye Başkanlığı döneminden biliyorum. Geçmiş dönemde biz kentin sorunlarını birlikte oturup konuşurduk. Yine konuşacağımıza inanıyorum. Kendisine teşekkür ediyorum” Bir muhalefet diğeri iktidar partisi il başkanlarının birbirlerine karşı vermiş oldukları demeçler düşman çatlattı.

Haber: Zeki Ercivan

CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu yeni dönemde parti olarak yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Karakaşoğlu kent sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve kentin sorunlarını yerinde tespit edip çözüm önerileri getirdiklerini söyledi.

TEŞKİLATIMIZ DİNAMİK ÇALIŞKAN ÖZVERİLİ

Karakaşoğlu yaptığı açıklamada “Ben Bolu'da Türkiye ortalamasının üstünde bir teşkilat devraldım. Bizim teşkilatımız dinamik çalışkan özverili. Ben bu nedenle benden önce görev yapan tüm il başkanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizim il başkanı olarak görevimiz örgütümüzü daha dinamik hale getirmek. Bolu'nun sorunlarını daha yakından izleyip çözüm üretecek duruma getirmekti. Biz il başkanı olduktan sonra il yönetiminde çalışan arkadaşlarımıza görev taksimi yaptık.

İL VE İLÇE YÖNETİMİ OLARAK KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ

Karakaşoğlu açıklamasını şu şekilde sürdürdü “Sorumlulukları yayarak yetkileri yayarak sorumluluk konusunda arkadaşlarımızı özgür bıraktık bu bizim yönetim anlayışımızdır. Aynı bakış açısını merkez ilçede yaptık. Merkez ilçede görev yapan arkadaşlarımız ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımız mahalle bazında sorumluluk aldılar. Mahallede çözüm bekleyen tüm sorunları takip etmeye başladık. İl ve ilçe yönetimi olarak koordineli bir şekilde çalışarak daha verimli sonuçlar ortaya çıkartıyoruz ve bu durumun faydalarını görüyoruz”

İLÇELERİ ZİYARET EDECEĞİZ

İlerleyen günlerde ilçelerde parti çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirten Karakaşoğlu “Önümüzdeki hafta içersinde ilçe yöneticisi arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz. İlçede görev yapan arkadaşlarımızla birlikte vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Vatandaşımızın sorunlarını dinleyeceğiz. İlçe yönetimlerimizin kendi içinde yaşadıkları sorunları not alacağız ve bu sorunların çözümünü de en kısa zaman içersinde gerçekleştireceğiz. Bu yol haritası bize milletvekili aday adayı olan arkadaşlarımız için ön çalışma olacak. Milletvekili aday adayı arkadaşlarımız ilçelere gittiğinde bu sorunlar konusunda ve çözümler konusunda bilgi sahibi olacaklar”

VATANDAŞIMIZIN GÖZÜNÜN İÇİNDE GÖRÜYORUZ

Karakaşoğlu açıklamasının devamında “Partimizde her konuda tek seslilik olacak. Biz enerjimizi içerde tüketen bir parti olmayacağız. Tüm gücümüzü meydanlara taşımayı düşünüyoruz. Bu konuda da çok ciddi yol kat ettiğimiz kanaatindeyiz. Biz daha önce ücra noktalara kadar gidemiyorduk. Biz halkın içersinde olmamıza rağmen yeteri kadar halkımızın sorunlarını yakından göremiyorduk. Şuanda iki tane milletvekili aday adayı arkadaşımızla birlikte yönetimlerdeki arkadaşlarımızla birlikte Bolu'nun en ücra köşesindeki mahalleleri evleri ziyaret ediyoruz. Bu çalışmalarımızın vatandaşta karşılığını gözlerinin içinde görüyoruz” dedi.

ELEŞTİREN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETEN BİR PARTİ

Siyasi partilerle fikir paylaşımı içine gireceklerini söyleyen Karakaşoğlu “Demokrasinin olmazsa olmaz unsurlarından biri siyasi partilerdir. Siyasi partiler kendi iç bünyesinde başka bir siyasi partinin iç işleyişine karışmama koşuluyla düşüncelerini paylaşabilirler. Biz Bolu'da yaşıyorsak Bolu'nun sorunlarını CHP olarak tespit edip çözüm önerileriyle birlikte halka sunuyoruz. Sadece eleştiren değil çözüm üretende bir parti olarak yolumuzda yürümeye devam ediyoruz” dedi.

KENDİSİNE SON DERECE SAYGI DUYUYORUM

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın'ın kendisiyle ilgili yaptığı değerlendirmeleri yorumlayan Karakaşoğlu “Ömer Sayın benim Mudurnu'da belediye başkanlığı yaptığım dönemde kendisi Yeniçağa'da belediye başkanlığı yapıyordu. Biz yerel yönetimleri ilgilendiren konularda Ömer Sayın'la yan yana geldiğimizde aynı odada kentimizin sorunlarını paylaşıyorduk. Birçok konuda görüş alışverişi yapıyorduk. Kendisine son derece saygı duyuyorum. Kendisine de sizin vasıtanızla başarılar diliyorum. Bolu bizimse Bolu'da kısır döngüler içersine girip polemik yapmamız yanlıştır. Bu durum bize de zarar verir en büyük zararı kentimize verir. Biz kente zarar verilmesini istemiyoruz. Onlar kendi kulvarlarında politika yapıyorlar. Bizde CHP olarak Bolu'nun sorunlarını yakından biliyoruz ilgileniyoruz.

EĞRİYİ DOĞRUYU GÖRECEĞİZ

Karakaşoğlu açıklamasının sonunda “AKP bizim rakip partimiz değildir. AKP'de Türkiye'nin yasal bir partisidir. Şuanda da iktidardadır. Onların projelerinde gördüğümüz yanlışlıklar varsa bu yanlışlıkları elbette bu konuda kendilerini eleştireceğiz ve uyaracağız ama doğruları da varsa doğru yaptınız diyeceğiz. Bu konuda kıskanç ve kompleksli olmayacağız. Kısır tartışmaların içine girip Bolu'nun bu durumdan zarar görmesini istemiyoruz. Biz her ortamda Bolu'nun sorunlarını doğru şekilde tarif edip bu sorunların doğru şekilde çözümlenmesini istiyoruz. Amacımız bu” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.