19 Şubat 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara11°C

CHP'Lİ TURHAN İÇLİ BOLU’DA YAŞAYAN ENGELLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU: “SİYASETE DAHA FAZLA GİRMELİSİNİZ”

CHP'li Turhan İçli Bolu’da yaşayan engellilere çağrıda bulundu: “Siyasete daha fazla girmelisiniz”

21 Şubat 2011 Pazartesi 00:00

CHP Engellilerden Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Turhan İçli, Bolu’da engelli öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi. Engelli vatandaşları aktif siyasete katılmaya davet eden İçli, bu konuda yardımcı olacağının sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi 15’inci Olağanüstü Kurultayı’nda engellileri temsilen parti meclisine seçilen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından engellilerden sorumlu olarak görevlendirilen Turhan İçli, CHP Bolu İl Teşkilatı’nın daveti üzerine hafta sonu Bolu’ya geldi. Geçmişte Altınokta Körler Derneği, Türkiye Körler Federasyonu ve Engelliler Konfederasyonu Başkanlıkları yapan İçli, engelli öğrenciler ve aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında açıklamalarda bulunan İçli, Meclis'te daha fazla engelli milletvekili olması gerektiğini belirterek, "CHP engelliler konusunda eşitliği savunuyor, AK Parti hükümeti ise engellileri dört duvara hapsediyor. Engellilerin birkaç kişi ile değil, birçok kişi ile Meclis'te temsil edilmesi gerekli." dedi.

“SİYASETE GİRMEK İSTEYEN ENGELLİLERE YARDIMCI OLACAĞIM”
Siyasette yer almak isteyen engellilerin her zaman yanında olduklarını belirten İçli, şunları kaydetti: "Ben engelli arkadaşlarıma söz veriyorum. Siyasete girmek istesinler yeter. Ben onlara destek olurum. Ben onların CHP'den aday olmalarını isterim. Çünkü CHP, Türkiye'ye demokrasiyi getiren, Mustafa Kemal Atatürk'ün partisidir. Bu nedenle engelli arkadaşlarımın CHP'de siyasete başlamalarını istiyorum. Partim beni parti meclis üyesi yapmakla görevini tamamlamış değildir. Meclis'e daha çok engelliyi taşıyarak görevini yapmış olacaktır."

“ENGELLİ TEMSİLCİLERE GEREKSİNİM VARDIR”
Açıklamalarının devamında, deneyimlerini Cumhuriyet Halk Partisi’nde değerlendirmek istediğini belirten İçli, “Engellilerin sorunlarını CHP’ye, CHP siyasetini engellilere taşımak istiyorum. Hiç kuşku yok ki, sekiz buçuk milyonluk devasa bir kitlenin sorunlarını siyasete taşımak tek bir kişinin işi olamaz. Gerek CHP’de, gerekse diğer siyasi partilerde, parti meclislerinde, TBMM’de, belediye ve il genel meclislerinde daha çok sayıda engelli temsilciye gereksinim vardır. CHP beni parti meclisine seçerek bu doğrultuda itici güç rolü oynamıştır” diye konuştu.
İçli açıklamalarının sonunda partisinin iktidara gelmesi halinde engelliler için gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaları anlattı.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.