24 Ocak 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C

FİDAN ÜRETİCİLERİ BAKAN EROĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Fidan üreticileri Bakan Eroğlu’na teşekkür etti

22 Şubat 2011 Salı 00:00

2008 yılında Bolu’daki ziyaretinde fidan üretimine destek veren ve geri alım garantili fidan üretiminin önünü açan Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu dünkü Bolu ziyaretinde desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. Bolu İli Fidan Üreticileri Birliği Yönetimi Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür etti ve fidan üretiminin artarak devam etmesini istediler. Bakan Eroğlu alım garantili fidan üretimi destekleyeceklerini belirtti.

2009 yılında başlayan fidan üretimi 2010 yılında 77 kişi tarafından 2 Milyon fidan başarılı bir şekilde üretime devam ediyor. Bu arada fidan yetiştiriciliğine profesyonel şekilde devam etmek isteyen 42 kişi Bolu İli Fidan Üreticileri Birliği’ni kurdu. 2008 yılından bu yana Bolu İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarıyla fidan yetiştiriciliği tüm hızıyla devam ediyor. Bolu İli Fidan Üreticileri Birliği adına açıklama yapan Emre Eldemir “ Sayın bakanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ettik. Bakanımıza destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

DEVLET BİR YÜKTEN KURTULUYOR
Fidan Üreticileri Birliği Bakan Eroğlu’na dilekçe verdi. Birliğin Bakan Eroğlu’na verdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı “Arazisinin yüzde 62’si orman olan ve 880 çeşit ağaç yetiştiren ilimizde bakanlığın desteği 4-5 yıl devam eder ise, sürdürülebilir bir iş kolu doğacak ve fidan pazarı oluşacaktır. Bakanlığınız ve il teşkilatımızın her kademesindeki görevlisi ilk günden beri bize yakın ilgi gösterdi. Kısa zamanda bilgi ve tecrübemizi arttıracağımızı umuyoruz. Bu sayede; kadın istihdamı artıyor, küçük arazi ve sermaye değerlendiriliyor, kırsal kesim küçük aile işletmeleri gelir sahibi oluyor, hafriyat toprakları değerleniyor, devlet bir yükten kurtuluyor… Belki de en önemlisi birçok kişinin ağacı ve ağaç sevgisini fark etmesidir”
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.