27 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara3°C

KÖRDÜĞÜM NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

KÖRDÜĞÜM NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

23 Şubat 2011 Çarşamba 00:00

Kızılay’ın olaylı olağanüstü kongre sonucuna üyeler itiraz edince Kızılay Genel Merkez tarafından Kızılay Bolu Şubesine müfettişler gönderildi. Müfettişlerin hafta sonuna kadar Kızılay Genel Merkez’e gönderecekleri rapor yapılan kongrenin kaderini belirleyecek.

HABER: ZEKİ ERCİVAN
Kızılay Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri için yaklaşık 10 gün önce yapılan olağanüstü Kızılay Kongresi’nde sandıktan Hayri İnceayan listesi çıktı. Yılmaz Özarslan’a yakın bazı delegeler sonuca itiraz etti. Seçimde kullanılan oylar tekrar sayıldı. Sandıktan bu defa Yılmaz Özarslan’a 6 fazla oy çıktı. Hayri İnceayan’a yakın delegeler ise birinci sayım ile ikinci sayım arasında Yılmaz Özarslan’ın adamlarından bazılarının yasal olmayan şekilde 6 oy kullandıklarını iddia ettiler. Yapılan ikinci sayım sonucunda Yılmaz Özarslan listesine çıkan 6 fazla oy sonucu değiştirmedi. Seçim soncunda 112 oyu Hayri İnceayan, 85 oyu da Yılmaz Özarslan aldı. Yeni Kızılay Başkanı Hayri İnceayan oldu ve yaklaşık 23 yıldır Kızılay Başkanlığı görevini sürdüren Yılmaz Özarslan dönemi sona erdi.

ÜYELER İTİRAZ ETTİ
Yapılan seçimin ardından Özarslan’ın, İnceayan’a Kızılay başkanlığı görevini devretmesi beklenirken sonuç umulduğu gibi gerçekleşmedi. Eski Kızılay Başkanı Yılmaz Özarslan kongreden sonra Kızılay Genel Merkez’de kulis yapmaya başladı. Bazı Kızılay üyeleri yapılan kongreye itiraz edince yaşanan karışıklığa ve son günlerde basına yansıyan olaylara müdahale etmek için Kızılay Genel Merkez tarafından Kızılay Bolu Şubesi’ne müfettişler gönderildi.

SONUÇ MERAK EDİLİYOR
Alınan bilgiye göre Kızılay müfettişleri kongre ile ilgili ayrıntıları hafta sonuna kadar inceleyip Kızılay Genel Merkez’e durumu rapor edecekler. Gönderilecek rapor yapılan kongrenin kaderini tayin edecek. Yaşanan sürecin önümüzdeki günlerde nasıl bir durumla sonuçlanacağı merak ediliyor.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.