20 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara19°C

BECİKOĞLU: “ACI BİBER SÜRERİM…!”

BECİKOĞLU: “ACI BİBER SÜRERİM…!”

25 Şubat 2011 Cuma 00:00

Dün Boluspor’a 27 kişilik bir midibüs hediye eden eski başkanlardan Yılmaz Becikoğlu, kulüpte yapılan devir teslim töreninin ardından gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Özellikle eski başkanlardan Necip Çarıkcı ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanan Yılmaz Becikoğlu, Emin Semercioğlu’na destek vermeye devam edeceğini söyledi. Mayıs ayında yapılması muhtemel Boluspor kongresine de değinen Becikoğlu, Emin Semercioğlu göreve devam etmek isterse kendisine destek vereceğini, bunun aksi bir durumda ise vazifesini yaparak, Boluspor Başkanlığına aday olacağını belirtti.

İşte Yılmaz Becikoğlu’nun açıklaması:

“BOLUSPOR’A YARA VERENLER VAR”
Boluspor’un puan durumu iyi iki maç alsa üst sıralar çıkabilecek bir durumda. Ancak Boluspor’a yara verenler var. Dedikodu yapanlar var. Emin Semercioğlu’nun ayağını kaydırmaya uğraşanlar var. Bunu için Semercioğlu’na destek veriyorum.

“HACI FAHRİ ÇARIKCI’NIN OĞLU”
Başkan kim olursa olsun, ama Boluspor şampiyon olsun. Emin Semercioğlu; Allah için söylemek gerekirse, temiz yürekle çalışıyor. Ama takımın iyi olmasını istemeyenler var. “Boluspor benim başkanlığımda şampiyon olsun, Emin’in ayağını kaydırayım, yine geleyim” diyenler var. Bu da belli. Hacı Fahri Çarıkcı’nın oğlu. Bugünden itibaren artık hacı Fahri Çarıkcı’nın hatırı bitti. Kredi bitti. Acı biber sürerim.

“AĞABEYLERE SAYGI DUYACAKLAR”
Bundan sonra karşı karşıya gelmeyeceğiz. Ağabeylere saygı duyacaklar. Gelecek, “Emrin olur ağabeyciğim” diyecek. “Emret, senin için öleyim” diyecek, ondan sonra ben düşünürüm. Onları Boluspor’un yönetimine ilk alan benim. Adam gibi olacak, adam. Adam olursa, değerlendiririz. Kırk fırın ekmek yiyecek.

“LOBİ OLUŞTURACAĞIZ, LOBİ”
Bu takım bu havayla şampiyon olamaz. Ben bu konuyu Emin Başkana da ilettim. Bir kere rakiplerin, federasyon senden korkacak. Lobi oluşturacağız, lobi. Boluspor’un lobisi yok.

“BEN ÖZGENER’İ İYİ TANIRIM”
1988’de ben Boluspor Başkanlığına geldiğim zaman Mahmut Özgener oralarda bizim yanımızdaydı. Ben Özgener’i iyi tanırım. İyi bir arkadaştır, kötü demiyorum. Ama Mahmut şunu bilecek, desteği Anadolu takımlarından alıyor. Büyüklerden destek alamıyor. O zaman Anadolu takımlarına sahip çıkacak.
Orhan Şeref Apak, rahmetli Kamil Bilgihan’ın başkanlığı döneminde her gün Bolu’daydı. Mahmut Özgener neden gelmiyor Bolu’ya? Niye bir maça gelmiyor? Derdiniz var mı, talebiniz var mı, yanlışımız var mı diyor mu?

“DEVAM ETMEK İSTERSE SEMERCİOĞLU’NU DESTEKLERİM”
Boluspor’da; Emin göreve devam etmek isterse kendisini desteklerim, başkanlığa devam etmesini isterim. Ama Emin bırakırsa, ben vazifemi yapacağım. Bu takımı alıp Süper Lig’e çıkaracağım. Karşımada hiç kimse çıkmayacak. Geçen seferki gibi benim karşıma kimseyi çıkaramazlar. Çıkarırlarsa biberi süreceğim. Hem de çok acı biber sürerim. Herkes de kafasına yazsın bunu. Hiçte konuşmasın kimse.

“HOCANIN DA KABAHATİ VAR”
Hocada da kabahat var. Takımın o şekilde sahaya çıkmasından dolayI hocanın da kabahati var. Ben şampiyonluğa oynayan bir takımın azmini, hırsını göremedim. Bu noktada hocanın olduğu kadar, yönetiminde kabahati var.

“DESTEKLEYENLERLE,DESTEKLEMEYENLERİ AYIRT ETSİNLER”
Boluspor’u sevenleri halk iyi anlaması lazım. Boluspor’u can-ı gönülden destekleyenlerle, desteklemeyenleri ayırt etsinler. Onu ayırt edemezlerse bağırıp dururlar, ama bir şey olmaz. Yani yazık olur, üzülürler.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.