24 Ocak 2019
  • Bolu9°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara8°C

FATİH METİN; “HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Fatih Metin; “Hayırlı uğurlu olsun”

25 Şubat 2011 Cuma 00:00

AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla özellikle KOBİ çapındaki işletmelere danışmanlık hizmeti vermek için KOSGEB Bolu Müdürlüğü’nün hizmete girdiğini söyledi.

Fatih Metin, ülke ekonomisinin belkemiği olan ve ilimizde giderek sayıları artan KOBİ’lerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Metin yaptığı açıklamada KOBİ’lerin kalkınmada önemine dikkat çekerek “Küçük ve orta ölçekli işletmeler; değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri esnek üretim yapılarının kriz dönemlerinde sağladığı yavaşlatıcı etki, bölgeler arasında dengeli büyüme, işsizliğin azaltılması ve yeni iş açılmasındaki katkıları gibi bir bir dizi olumlu özellikleri nedeniyle ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasının temel taşlarıdır” dedi.

TOPLAM İŞLETMELERİN YÜZDE 99,9
Metin açıklamasının devamında “Ülkemizde toplam işletmelerin yüzde 99,9’unu, toplam istihdamın yüzde 81’in, toplam katma değerin yüzde 59’unu, toplam yatırımların yüzde 62’sini ve toplam ihracatın yüzde 59,8’ini oluşturan KOBİ’ler, ekonominin, istihdamın, sanayinin adeta omurgası, kalkınma ve büyümenin lokomotifidir. Bu sektörün ülkemizdeki ilgili kuruluşu KOSGEB; 2009 yılında yapılan kanun değişikliği ile birlikte imalat sanayi işletmelerinin yanı sıra ekonomimiz içersindeki yerleri ve istihdamdaki payları giderek artan hizmet ve ticaret sektörlerini de hedef kitlesine dâhil eden bir yapıya kavuşmuştur.

BOLU’MUZA HAYIRLI OLSUN
Metin açıklamasının sonunda şu müjdeyi verdi “Girişimciliğin geliştirilmesi kurumsallaşma, kalite ve verimliliğin arttırılması, teknolojik gelişmelere uyum ve yurtdışı pazarlara açılma gibi rekabetçi ve büyüme potansiyeline sahip büyük KOBİ’lerin destekleneceği yeni destek modelleri ile KOBİ’lerimizin ve girişimcilerimizin çok daha etkin, verimli hizmetler sunacağına, ülke ekonomisine daha büyük katkılar sağlayacağına inanıyor, KOSGEB Bolu Müdürlüğünün KOBİ’lerimize girişimcilerimize ve Bolu’muza hayırlı olsun”
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.