23 Nisan 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

ÖNCE SAĞLIK OCAĞI SONRA SPOR

ÖNCE SAĞLIK OCAĞI  SONRA SPOR

25 Şubat 2011 Cuma 00:00

Sağlık ocağında tansiyonları ve şeker ölçümleri yapılan 65 yaş üzeri kadınlar hemşire nezaretinde sabah sporu yapıyor.

Bolu Valiliği, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün işbirliğiyle 65 yaşın üzerindeki kadınlar için spor programı başlatıldı. Sabah erken saatlerde Karaçayır Mahallesi'nde bulunan sağlık ocağına giden kadınların tansiyonları ve şeker değerleri ölçülüyor. Vücut değerleri normal olan yaklaşık 40 kadın haftanın dört günü hemşire nezaretinde önce yürüyüş, ardından da açma germe hareketleri yapıyor. Sağlık Müdürlüğü'nün görevlendirdiği bir hemşire nezaretinde soğuk havalarda mahallede bulunan spor salonunda, havanın iyi olduğu günlerde ise sentetik futbol sahasında spor yapıyor. Her sabah 2 saat spor yapan kadınlar tekrar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra evlerine gidiyor. Kadınların bazıları günlük kıyafetleri spor yapıyor.

Sabah saatlerinde evden çıkarak spora geldiğini belirten Remziye Özdemir, "Sporun ardından sağlık ocağına gidiyoruz. Çayımızı içiyoruz, sağlık kontrolümüzü yaptırıyoruz. Spor yaparak daha zinde kalıyoruz. Çok iyi oldu. Kendimizi daha iyi hissediyoruz" dedi.

Spor yaparak çok güzel bir gün geçirdiklerini söyleyen Muamer Eskioğlu, "2 saat spor yapıyoruz. Çok eğlenceli geçiyor. Sabah, sağlık ocağında önce tansiyon ve şekerimiz ölçülüyor. Sporun ardından tekrar sağlık ocağına gidiyoruz. Her şeyimizi çok düzenli olarak yapıyorlar" diye konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.