20 Temmuz 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara19°C

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI;“İLK İŞİM, İNSANLARA İŞ İMKÂNI SAĞLAMAK”

CHP Milletvekili Aday Adayı;“İlk işim, insanlara iş imkânı sağlamak”

26 Şubat 2011 Cumartesi 00:00

CHP’den milletvekili aday adaylığını açıklamaya hazırlanan İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan, yapmak istediği projeler hakkında bilgiler verdi. Fidan, milletvekili olması halinde yapmak istediği hizmetlerden söz etti. Fidan milletvekili aday adaylığı açıklamasını Pazar günü İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferansa Salonu’nda saat:14.00’de gerçekleştirecek.

Hakkı Fidan yaptığı açıklamada “Adaylığıma açıklamamın sebebi köylüye, sanayiciye, memura, çiftçiye, emekliye destek olmaktır. Meclis’te onların sorunlarını dile getirmek için aday oluyorum. Ben zaten onların içinden birisiyim. Halka yakın birisiyim. Milletvekilliğinden şahsen bir beklentim yok. Sırf insanlara yardımcı olmak için aday oluyorum. Benim amacım insanlarla iç içe olmak. İl Genel Meclisi’nde, Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde insanlar, köylülerimiz beni gördüler, tanıdılar. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum. Milletvekili olduğum zaman onların tüm isteklerine yanıt vereceğim” dedi.

TÜM VATANDAŞLARIN DERDİNİ DİNLEYECEKSİN
Ayrımcılık yapılmaması gerektiğine dikkat çeken Fidan “Yani Bolu için ne gerekiyorsa onu yapacağım. Milletin derdini dinlemek lazım. Sadece kendi adamlarının derdini değil, tüm vatandaşların derdini dinleyeceksin. Bolu küçük bir şehir. Ne oldum demeyeceksin. 4 sene çabuk geçer. Şimdi yine seçim var. Şu an aday adayıyım. Eğer nasip olurda milletvekili olursak, 4 sene sonra yine milletin karşısına çıkacağız. Köylünün, çiftçinin yanında olacağız. Nakliyecinin, sanayicinin, memurun, emeklinin yanında olacağız” dedi.

BİZ HÜKÜMETTE OLURUZ
Bolu’dan bir CHP’li milletvekili çıkması halinde ülke genelindeki siyasi durumun değişeceğini söyleyen Fidan “Milletvekili Aday Adaylığı için İl Genel Meclisi’nden istifa edeceğim. Benim ardımda yedekte Sabri Fırat var. Kendisi eski Bayındırlık müdürüdür. Bolu’dan bir tane CHP’li milletvekili çıktığı halde biz hükümette oluruz. Bütün dengeler değişir o zaman. Köylere hizmet götürme birliklerindeki işin peşini bırakmam ve bu işin takipçisi olurum. Yani benden sonraki arkadaşı yönlendiririm. Biz oradaki işleyişin ne olduğunu öğrendik. O yüzden bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Muhtarlarımız neyin ne olduğunu öğrendiler. Biz Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bir arkadaşımızın seçilmesini sağlayacağız. Ben muhtarlarıma güveniyorum. Bu arkadaşımızda Sabahattin Öztürk olur. Zaten mayıs ayın da seçim var.

İŞADAMLARINA GEREKİRSE YALVARIRIM
Fidan açıklamasının sonunda “Milletvekili olsanız yapacağınız ilk proje ne olur? Gördüğünüz en büyük eksiklik nedir?” sorusuna şu şekilde cevap verdi “Bolu milletvekili olduğum zaman ilk işim, insanlara iş imkanı sağlamak. Kim fabrika kurmak isterse, işadamlarına Bolu’ya fabrika kurmalarını sağlamak için yardımcı olurum. Öncelikle Bolu’da iş sahasının açılması şart. İş sahası açılmadığı için Bolu’da ekonomik sıkıntı var. Bolu’da şu an 3-4 tane fabrika var. Başka da gözle görünür bir yer yok. Daha çok fabrika kurulması için elimden geleni yaparım. İşadamlarına gerekirse yalvarırım. Her konuda da destek veririm. Ben bir işin peşini asla bırakmam”
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.