22 Nisan 2019
  • Bolu-3°C
  • İstanbul4°C
  • Ankara-1°C

UYDUDAN TAKİP SİSTEMİYLE ARAÇLAR GÖZETİM ALTINDA

UYDUDAN TAKİP SİSTEMİYLE ARAÇLAR GÖZETİM ALTINDA

26 Şubat 2011 Cumartesi 00:00

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan’nın yaptığı basın açıklamasında , “Uydudan Araç Takip Sistemi'yle tüm araçlarını belediye gözetim altında tutuyor. Bu sayede hem yakıt, hem zamandan tasarruf sağlanıyor” dedi.

Ağcan, yaptığı açıklamada, hükümetin başlattığı 'e-devlet' projesinin devam ettiğini ancak Bolu Belediyesi olarak, 'e-belediye' sistemini önceden hazırladıklarını söyledi. Bu kapsamda yaklaşık 1 yıldır çalışmaların devam ettiğini belirten Ağcan, belediyenin teknolojinin imkanlarını kullandığını aktardı.

Ağcan bizler Bolu Belediyesi olarak, teknolojinin önünde seyrediyoruz diyerek başladı ve ekledi.”'e-türkiye' tam yürürlüğe girmedi ama biz 'e-belediye' noktasında çok hızlı adımlar atıyoruz ve bunun meyvelerine de oldukça hızlı alıyoruz." dedi. Bu kapsamda Ulaşım Master Planı, İmar ve Fen İşleri, Belediye Arşivi'nin dijital ortama taşınması ile ilgili çalışmaların bitmek üzere olduğunu belirten Ağcan, belediyeye ait 113 araç bulunduğunu ve bu araçların araç takip sistemi ile anlık ve geçmişe dönük gözlenebileceğini ifade etti.

“ŞEFFAF BİR BELEDİYE OLDUĞUMUZ GÖZ ÖNÜNDE”
Bu durumdan personelinde haberdar olduğunu vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, personelin de gideceği yerler için görev yazısını kendisinin talep ettiğini aktardı. Bir kaza olduğunda geçmişteki kayıtlara bakarak, aracın hızını ve kaza ile ilgili detayları rahatlıkla görebildiklerini ifade eden Ağcan, "Şeffaf bir belediye olduğumuz göz önünde. Bu uygulama sayesinde tasarruf anlamında da iyi bir belediye olduk. Alınan günlük yakıtta bunu görebiliyoruz. Ayrıca, sistem sayesinde araçlara ne zaman, nerde, kaç litre benzin alındığını, yedek parça tüketimini ve ihtiyaç olup olmadığını da takip altında tutuyoruz." diye konuştu.

”ARAÇLAR BAŞKAN YARDIMCILARININ TAKİBİ ALTINDA”
Bir araç belediye sınırının dışına çıkarsa sistem uyarı veriyor. Tabi bu bilgiler saniye saniye de kayıt altına alıyor. Bu sistem sayesinde belediye araçlarının yerinde ve zamanında kullanılıp kullanılmadığı da kayıt altına alınmış oluyor." Belediye Başkan Yardımcıları olarak hem kendisinin, hem de diğer başkan yardımcılarını araçlarının takip altında olduğuna dikkati çeken Ağcan, "Bizim personelimiz sorumluluk bilinci olan personel. Bu sebeple kaynakları doğru yer ve zamanında kullanıyorlar. Araçlar bir havuzda toplanıyor ve işi olan oradan aracı alıp işi bitince bırakıyor." ifadelerini kullandı.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.