22 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara16°C

KIZILAY KONGRESİ İPTAL Mİ OLDU?

Kızılay Kongresi iptal mi oldu?

28 Şubat 2011 Pazartesi 00:00

12 Şubat tarihinde gerçekleşen olağanüstü Kızılay Kongresi, seçim oylamasının usulsüz yapıldığı gerekçesiyle iptal edildiği iddia edildi. Kızılay yönetiminin kayyuma devredileceği söylentiler arasında.

HABER: ZEKİ ERCİVAN
Kızılay Bolu Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hayri İnceayan ile yaklaşık 23 yıldır Kızılay Şube Başkanlığı görevini sürdüren Yılmaz Özarsalan’ın başkan adayı olarak çıktığı kongrede hareketli dakikalar yaşanmıştı. Özellikle İnceayan’ın önceki başkan Özarslan’la ilgili yaptığı sert eleştiriler kongreye damgasını vurmuştu.

KAYYUMA DEVREDİLECEK
Gergin bir havada süren kongrede her iki başkan adayı için oluşturulan liste oylamalarında Yılmaz Özarslan 79 Hayri İnceayan ise 112 oy aldı. Özarslan’ın ekibinde bulunan üyelerin itirazı üzerine sayım yeniden yapılmış sayım sonucunda bu defa 85 oy Yılmaz Özarslan’a 112 oy Hayri inceayan’a çıkmıştı. Kongrede alınan bu iki farklı seçim sonucu kafaların karışmasına yol açtı. Bu karışıklığı gidermek için Kızılay Genel Merkez kongrede yapılan oylamayı yerinde incelemek ve kongre ile ilgili rapor hazırlamak üzere Bolu’ya yetkili müfettişlerini gönderdi. Müfettişlerin hazırladığı rapor sonucu alınan bilgiye göre bu gün Kızılay Genel Merkezi’nin kongreyi usulsüz oy kullanımı olduğu gerekçesiyle iptal ettiği, önümüzdeki günlerde Kızılay Bolu Şube yönetiminin kayyuma devredileceği iddia edildi. Yaşanan bu sıcak gelişmenin kamuoyunda ne tür yansımalar oluşturacağı merak ediliyor.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.