16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara6°C

“BU İŞ BURADA BİTMEZ”

“Bu iş burada bitmez”

05 Mart 2011 Cumartesi 00:00

13 Şubat tarihinde yapılan Kızılay Olağanüstü Kongresi’nde açık ara oy farkı ile kongreyi kazanan Hayri İnceayan ve yönetim kurulu üyeleri devir teslim törenini beklerken, Kızılay Genel Merkez yapılan kongrenin iptal edildiğini duyurdu.  Kızılay Bolu Şube Başkanlığı görevine İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka’nın görevlendirilmesinden ardından Hayri İnceayan ve yönetim kurlu üyeleri yazılı olarak yaptıkları basın açıklamasında “Bu iş burada bitmez” mesajı verdiler.

 

Hayri İnceayan Kızılay’da yaşanan gelişmelerle ilgili yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı “Kızılay Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu’nda açık ara farkla üyeler tarafından seçilerek tarafımıza görev verilmiş ise de, Kızılay Genel Merkezi’nce görev yapmamızın uygun görülmediğini, basına yansıyan haberlerden öğrenmiş bulunuyoruz”

 

ÜZÜNTÜ VERİCİDİR

Yazılı açıklamanın devamında “Çalışma ve faaliyet esasları demokratik usullere aykırı olmaması gereken derneğimiz genel merkezimizin hangi gerekçeyle veya hangi nedenle bizleri göreve başlatmadığını da bilmiyoruz. Bu uygulamayı basın aracılığı ile öğrenmemiz ise ayrıca üzüntü vericidir. Bize göre gerekçeleri ile birlikte tarafımıza yapılacak bir tebligatın, demokratik usule daha uygun düşeceği kuşkusuzdur. Şu anda halen dahi göreve başlayamama sebebimizin, tüzüğümüzün 55. Maddesi mi, yoksa 74. Maddesi’nden mi kaynaklandığını bilemiyor olmak, iddia ve savunma haklarımızı da kısıtlamaktadır. Elbette gerekli mercilerde hakkımızı arayarak Kızılay’ı amacına uygun bir şekilde temsil etme mücadelemiz devam edecektir.” denildi.           UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.