21 Temmuz 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara26°C

İZZET BAYSAL'IN İZİNDE YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYORLAR!

İzzet Baysal'ın izinde yardımlarını sürdürüyorlar!

05 Mart 2011 Cumartesi 00:00

 Mebrure-İlhan Bağışgil, Hayırsever İzzet Baysal'ın yolunda bugüne kadar gerçekleştirdikleri yardımlara yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Hayırseverler, Emine-Mehmet Baysal Lisesi'ne spor salonu, Mebrure-İlhan Bağışgil Anaokulu'na da 4 derslik yaptıracaklar.

Mebrure-İlhan Bağışgil'in yaptıracakları yardımlar için dün akşam saat 17.30'da Valilik Yedigöller Toplantı Salonu'nda protokol imza töreni yapıldı. Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ve hayırseverler Mebrure-İlhan Bağışgil arasında yapılan protokol törenine AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun, Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve vakıf yönetim kurulu üyeleri ile daire amirleri katıldı.

“YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Yapılan protokol sonrası konuşan Hayırsever Mebrure Bağışgil, “İzzet Baysal'ın bıraktığı yerden devam edebiliyorsak, yavrularımıza ve gençlerimize faydalı olabiliyorsak ne mutlu bizlere. Çocuklarımızın istikbalde çok iyi yetişmelerini, iyi okullarda okumalarını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu imkânları veren Valimize, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah elimizden geldiği kadar birikimlerimiz nispetinde yardımlarımızın devam edeceğini ümit ediyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞUYLA MUTLU OLUYORUZ”

Hayırsever İlhan Bağışgil ise, “Valimize, Belediye Başkanımıza, Milli Eğitim Müdürümüze bu yardımı gerçekleştirmemize olanak sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Yaptığımız çalışmaları Bolu'ya armağan etmek ve çocukların mutluluklarını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bu çalışmanın Bolu'ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“HAYIRSEVERLERİMİZE HAYRANLIKLA BAKIYORUM”

Yapılan eğitim yardımları sayesinde Bolu'daki çocuklara çok güzel imkanlar sağlandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer'in ardından konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise şunları söyledi: “Bize sadece onlara hayranlıkla bakmak, ellerini öpmek ve Allah ömürlerini uzatsın demekten başka bir şey düşmüyor. Allah onların soyundan devam edenlerin ve onları örnek alanların sayısını arttırmasını diliyoruz.”

“İNSAN ESERLERİYLE YAŞAR”

Törende konuşan Vali İbrahim Özçimen hayırseverlere teşekkür ederek şunları söyledi: “Bu güzel yüreklerin arasında bulunmanın mutluluğunu iliklerime kadar yaşıyorum. Rabbim beni güzel bir ile ve güzel insanların arasına gönderdi. Onlara layık olmak benim boynumun borcudur. Umarım yeni yardımların da böyle mutlu bir şekilde açılışını yapar, hizmete sokarız. Hayırseverlerimize minnettarız. Bu hayırlar gönül işi. Eskiden fedakârlık, vefa daha yaygındı. Ama bu kavramlar günümüz nesillerinin unuttuğu kavramlar. İnsan verdiği müddetçe yaşar. İstiklal Marşımızın şairi der ki, 'Eşşek ölünce kalır semeri, insan ölünce kalır eseri.' Eğer ebedi yaşamak istiyorsanız daha çok vereceksiniz, eserler bırakacaksınız. Başka türlü ölürsünüz. İnsanın ölmemesi içinse eser bırakması gerekir. Ben hayırseverlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.