19 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

CHP İL BAŞKANI MEHMET KARAKAŞOĞLU; “SUÇU KENDİNDE ARA”

CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu; “Suçu kendinde ara”

07 Mart 2011 Pazartesi 00:00

 Mudurnu Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, çalıştıracak işçi bulmakta zorlandıklarını, böyle devam ettiği takdirde Afrika ve Nijerya'dan işçi getirip çalıştıracaklarını söyledi. Daştan'ın yaptığı açıklamaya CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu cevap verdi. Karakaşoğlu, Daştan'ın açıklamasına “Suçu kendine ara” diyerek cevap verdi.

HABER: ZEKİ ERCİVAN
Mudurnu Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, önceki gün yaptığı bir basın açıklamasında çalıştıracak işçi bulmakta zorlandıklarını ifade etti. Daştan işçi bulmakta zorlanma gerekçelerini yeşil karta ve CHP'nin “Her aileye 600 lira vereceğim” demesine bağladı. CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu, Daştan'ın ifadelerine cevap verdi.

TALİHSİZLİK OLARAK YORUMLUYORUM
Karakaşoğlu yaptığı açıklamada “Mudurnu Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan'ın şirkette çalışacak işçi bulamama nedenini CHP'nin ses getiren projesi Aile Sigortası ile bağdaştırmasına bir anlam veremedim. “Nijerya'dan işçi getireceğim” başlığıyla ulusal ve yerel basında yer alan demecini talihsizlik olarak yorumluyorum” dedi.

FİRMAYI YÜREKTEN KUTLARIM
Karakaşoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü “Öncelikle şunu belirtmek isterim. İşsizliğin Bolu'da yüzde 20'lere tırmandığı bir dönemde Mudurnu Tavukçuluğu satın alarak faaliyete geçirmesi Mudurnu ilçesinin ekonomisine büyük bir katkı yapmıştır. Yayınlanan haberde belirtildiği gibi 526 Mudurnulu iş sahibi olmuştur. Bu nedenle bir Mudurnulu olarak firmayı yürekten kutlarım”

YOKSULLUK BİTECEKTİR
Aile Sigortası'nın içeriğini anlatan Karakaşoğlu “Evet, Aile Sigortası projesiyle yoksullar, yaşlılar, engeliler ve işsizler, Yeni Tarım Düzeni Projesiyle köylüler, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar nefes alacaktır. Emekli, memur, işçi, esnaf ve toplumun diğer kesimleri geleceğe daha güvenle bakacaktır. 12 Haziran seçimlerinde CHP iktidara gelecek ve yoksulluk bitecektir” dedi.

CHP'DE ARAYACAĞINA KENDİNDE ARA
Karakaşoğlu açıklamasının sonunda “Sayın Daştan'ın hiçte gereği yok iken CHP'nin Aile Sigortası Projesiyle işçi bulamadığını söylemesi yerel ve ulusal bazda büyük bir tepki almıştır. Şuan CHP iktidarda mı Aile Sigortası projesi işçi bulmada zorluk çıkartıyor? Sen sendikasız işçiyi 12-14 saat çalıştırıp asgari ücret ödersen tabi ki işçi bulmada zorlanırsın. Yönetim Kurulu Başkanı kabahati, iktidarda olmayan CHP'de arayacağına, öncelikle kendi uygulamalarını sorgulasın” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.