20 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara23°C

BAŞKAN YILMAZ’DAN TARTIŞMA YARATACAK KIZILAY YORUMU; “NEDEN ONAYLAMADIN DEMEK CAHİLLİKTİR”

Başkan Yılmaz’dan tartışma yaratacak Kızılay yorumu; “Neden onaylamadın demek cahilliktir”

07 Mart 2011 Pazartesi 00:00

 13 Şubat tarihinde yapılan Kızılay Olağanüstü Kongresi sonrasında, seçilen yeni yönetimin görevi devralması beklenirken Kızılay Genel Merkezi tarafından hazırlanan raporla kongrenin iptal edilmesinin ardından sular durulmuyor. Yaşanan gelişmelerle ilgili yorum yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Neden Onaylamadın demek cahilliktir” dedi.

HABER: ZEKİ ERCİVAN
Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada “Yönetmelikler çerçevesinde bir yönetim değişikliği olmuşsa bu bizim için meşru yönetimdir. Bir derneğin genel merkezi kendi tüzüğüne uygun yeni bir sistem oluşturuyorsa bizim bu konuyu doğru kabul etmemiz gayet doğal. Genel merkezin böyle bir yetkisinin olduğu bilinerek kongre yapılmıştır. Kızılay Derneği’ne üye olurken de böyle bir yetkiyi bilerek üye oluyorsun. Dolayısıyla gayet doğal işleyiştir bu. Anormal bir işleyiş değil. Hiçbir yetkisi yokken genel merkez böyle bir durum gerçekleştirirse hukuken yanlış yapıyordu üzerine gidilebilir ama yetkisi dâhilinde yapılan bir karar nasıl itiraz edeceksiniz” dedi.

BU YÖNETİM BOLU İÇİN AVANTAJDIR
Yılmaz açıklamasının sonunda “Bir seçim yapılır bir yönetim seçilir genel merkezin işine gelir kabul eder işine gelmez itiraz eder. Bu derneğin kanunen yetkisi ise bu durumu neden
onaylamadın demek cahilliktir. Yaşanan süreç tenkit edilebilir bu ayrı bir durumdur. Ama tenkit etmenin bir anlamı olmaz. Şuan meşru bir yönetim var. Bolu Kızılay Şubesi Türkiye’de diğer Kızılay şubelerinden farklı olarak parası pulu olan bir dernektir. Böyle bir derneğin başında derli toplu akıllı yönetimlerin olması Bolu için avantajlıdır” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.