17 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

GAZETECİLER PROTESTO EDECEK…

GAZETECİLER PROTESTO EDECEK…

08 Mart 2011 Salı 00:00

Köroğlu Gazeteciler Cemiyetinden alınan bilgiye göre, Bolu’da gazeteciler son dönemde Ergenekon operasyonları çerçevesinde gazetecilerin, yazarların tutuklanmalarını protesto edecek.

Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hüseyin Aykan, “Konuyu yönetim kurulumuzda görüştük, ülkede basın özgürlüğüne yönelik, sansür, köşe yazarlarına müdahalenin ötesine geçen; gazeteci tutuklamaları başladı. Bu son derece tehlikeli bir süreçtir. İfade özgürlüğünün önündeki en büyük engellerden biri gazetecilerin kamuoyuna bilgilendirilmesinin önüne geçmeye çalışmaktadır. Gazeteci, kamuoyunun haberi en doğru, en süratli bir şekilde öğrenebilmesi için canını dişine takar.
Halkımızın dili, kulağı sesidir. Gazetecilerin tutuklanması hem de hiç bir maddi temele dayanmadan tutuklanması, kitap yazıyorlar diye tutuklanmasının, ülke demokrasisini götüreceği yer bellidir. BKGC olarak kanaatimiz odur ki ulusal basındaki meslektaşlarımıza uygulanan baskıya karşı çıkmamız gerekmektedir.

09.03.2011 Çarşamba günü saat 12.30’da Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyetinde üyelerimizle birlikte toplanarak baskılara protesto edeceğiz. Toplantımıza destek verecek olan siyasi partilere ve demokratik kitle örgütlerine gösterecekleri dayanışma için çok teşekkür ederiz. BKGC…UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.