19 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara14°C

ÖMER SAYIN; “BİZDE KENDİ MENFAATİNE ÇALIŞACAK ADAM YOK”

Ömer Sayın; “Bizde kendi menfaatine çalışacak adam yok”

10 Mart 2011 Perşembe 00:00

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, yeni oluşturulan AK Parti İl Yönetimi ile ilgili değerlendirme yaptı. Sayın yeni yönetimle ilgili açıklama yaparken “Bizde kendi menfaatine çalışacak adam yok” dedi.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, yeni oluşturulan AK Parti Bolu İl Yönetim Kurulu ile ilgili kamuoyundan gelen yorum ve eleştirileri göz önünde bulundurduklarını ifade etti. Sayın yaptığı açıklamada “Siyaset insan için memleket için yapılan bir çalışma. Eğer siz kamuoyunun beklentilerini yok sayarsanız kamuoyuna yön vermeye çalışırsanız toplum mühendisliğine soyunursanız bir müddet sonra dışlanmak zorunda kalırsınız. İnsanlar sizi dışlarlar. Siyasetçiler her zaman seçmenin ve kamuoyunun beklentilerine göre hareket etmek zorundadırlar. Bizde aslında bunu yaptık benden beklenende buydu. Amacımız yeni bir cephe açmak değildi. Herkesin bir çatı altına toparlayabilmekti. Elbette ki bazı kırgınlıklar olmuştur. Bu tip durumlar her yerde olur. Aile içersinde bile olur bazen çocuğunuz bile size darılır zaman zaman eşiniz bile size tavır gösterir. Toplumun çekirdeği sayılabilecek ailede bile bu tip kırgınlıklar olur. Kaldı ki AK Parti çok büyük aile. AK Parti bir toplum hareketi bir kitle hareketi. Sokağa çıktığınızda aşağı yukarı sokakta yürüyen her iki insandan birinin AK Partili olduğunu seçim çalışmalarından anlayabiliriz. İnşallah bu 12 Haziran seçimlerinde de AK Parti olarak yüzde ellinin üzerinde oy alacağımızı düşünüyorum” dedi.

TEŞKİLATLARI KUCAKLAYACAK BİR YAPI OLUŞTURDUK
Sayın il başkanı olmasında ki gerekçeleri şu şekilde sırlandırdı “Hem siyasi geçmişi itibariyle hem de yaşım itibariyle bu teşkilatın bir ağabeyi konumundayım. Sayın Başbakanımızda beni bu işle görevlendirirken ikili görüşmemizde de bu hususlara dikkat etmemiz gerektiğini söylemişti. Benim üzerime düşen görevde buydu. Bizim bu yaştan sonra siyaseten bir beklentimiz yok. Bundan sonra ne kadar halkımıza hizmet edebilirsek bizim için o kadar anlamlı olur. Bizim için geride bıraktığımız güzel bir ayak izi bu gök kubbede bıraktığımız hoş bir seda olacaktır. O nedenle parti teşkilatlarını kucaklayacak bir yapı oluşturduk. Kamuoyunda bu konuda iyi tepkiler aldık. Aynı zamanda şüpheci yaklaşımlarda vardı. Bu yaklaşımların temelinde “Bu kadar yetenekli kabiliyetli lider ruhlu insanları bir arada tutabilecek misiniz?” Diyen arkadaşlarımız vardı. Tabi bu soruya net bir cevap vermek daha sonuçlar ortaya çıkmadan mümkün değil ama bu arkadaşlarımızın çok faal ve çok iyi çalışmalar gerçekleştireceğine gönülden inanıyorum”

BU İNSANLARIN BİR TEK HEDEFİ VAR
AK Parti il teşkilatının hedeflerinden söz eden Sayın “Bizim burada tek hedefimiz var Bolu’ya ülkemize faydalı işler yapabilmek. Oluşturduğumuz kadroda kendi menfaatleri için yer alan insanlar yok. Bu insanların bir tek hedefi var. AK Parti’yle birlikte Bolu’ya daha doğru hizmetleri götürebilmek. O nedenle hedef aynı olunca yapacağımız işler çok daha kolay ve rahat olacaktır. Bende bu arkadaşlarımızın sevk ve idaresini sağlayacağım İnşallah en güzel hizmetleri en güzel şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

BİZ BU ŞEKİLDE YAKLAŞMADIK
Yaklaşan genel seçimlerde izlenecek siyasi yol haritası ile ilgili bilgiler veren Sayın açıklamasının sonunda “Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum. Siyasi partiler sadece seçim zamanı çalışan partiler değillerdir. Biz en azından bu şekilde yaklaşmadık. Siyaset yapmak siyasi parti çalışması yapmak sürekli devam eden bir durumdur. Sadece seçim geldi diye bizde farklı bir çalışma ortamı olmayacaktır. Bizde inşallah önümüzdeki seçimlerden bundan önce Bolu’da AK Parti’nin çalışmalarına gönül vermiş arkadaşlarımızın daha ilerisine taşımaya çalışacağız”
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.