18 Kasım 2018
  • Bolu10°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara10°C

CHP’LİLER MECLİSİ TERK ETTİ

CHP’liler Meclisi terk etti

11 Mart 2011 Cuma 00:00

 Dün gerçekleşen Mart ayı Belediye Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda CHP’li Belediye Meclis Üyeleri meclis tutanaklarının Bolu belediye meclis üyelerine verilmemesi yönünde alınan karar sonrası, kararı protesto ederek salonu terk ettiler.

HABER: ZEKİ ERCİVAN
Toplantıda Çeşitli İşler Komisyonu’nda gelen raporu AK Partili Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Zengin okudu. Zengin okuduğu raporda komisyonun aldığı karara göre meclis tutanaklarının Bolu Belediye Meclis üyelerine verilmemesi yönünde karar aldıklarını, karara komisyon üyesi olan CHP’li belediye meclis üyeleri Tülay Ertozan ve’ İ.Hakkı Özgüneylioğlu’un ret oyu verdiğini ifade etti.
NASIL BİR SAKINCA VAR?
Zengin’in yaptığı açıklamanın ardından söz isteyen CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Serin alınan karara bir anlam veremediklerini söyledi. Serin yaptığı konuşmada “Meclis tutanaklarının meclis üyelerine verilmesinde nasıl bir sakınca vardır? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Meclis’te karar alınmasını sağlayan ve görüşlerini açıklayan meclis üyelerinin meclis tutanaklarını alamaması kadar çağdışı bir durum olamaz, bu yüzden toplantıyı terk etme kararı aldık” biçiminde konuştu. Serin’in konuşmasının ardından CHP’li belediye meclis üyeleri toplantı salonunu terk etmek için ayağa kalktılar.
YANLIŞ İŞLER VARMIŞ! GİBİ GÖSTERİYORLAR
CHP’lilerin salonu terk ettiği esnada yapılan konuşmaya cevap vermek istediğini söyleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP’li üyelerin kendilerini dinlemelerini rica etti. Ancak Yılmaz’ın bu talebi hiçbir işe yaramadı. Verilen bu tepki üzerine konuşma yapan Yılmaz “Ben 10 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Meclis üyeliği görevim sırasında hiçbir zaman meclis tutanakları bana verilmedi. Biz bu tutanakların bazı meclis üyeleri tarafından basına sızdırılarak ‘sanki belediye de yanlış işler varmış! Gibi gösterilecek olması yüzünden bu kararı aldık. Bu tutanakların basına sızdırılması edepsizliktir. Böyle bir durum ortadan kalktığı zaman bunu düşünebiliriz” dedi.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.